Sisukord
Maailm
Tänane leht
15.06.2018
Eesti Riigikoguvalimiste lähenedes sagenevad «diagnoosiga» seaduseelnõud Tee-ehitus ajab ettevõtjad nutma (13) Selle nädala sangarite võitlus kümnendi põlenguga Vaidlus trepikojas tehtud testamendi üle Majandus Ossinovski alkoholieksperiment pakub teadlastele kuldaväärt uurimismaterjali (11) Euroopa Keskpank tegi Riias ajalugu Välismaa Erdoğan lubas eriolukorra tühistada Kes on kes kuulsal G7 fotol? (1) KOHALIK VAADE. Türgi opositsioon loodab huumorile Gruusia peaministri tagasiastumise taga paistavad miljardär Ivanišvili kõrvad Arvamus Kaja Kallas: tee targa Eestini (15) Vastukaja: Euroopa Parlamendi valimistel tuleb langetada valimisiga (1) Priit Pullerits: hull ažiotaaž (25) Juhtkiri: tasakesi tagasi normaalsusesse (5) Peter Lõhmus: institutsioonide hindamise näiline lihtsus ehk Miks on raske mõista Indrek Neiveltit (7) Postimees 1935. aastal: sakslaste Hitleri-vaimustus sunnib ettevaatusele Kultuur Kuidas Siberi eestlaste folklooril sõnasabast kinni saadi Siber, suur nagu ema mure (1) Sport Venelased ületasid hirmu ja paastunud saudid Tiit Sokk: nii heade kujudega koondist pole meil tegelikult ammu olnud Teadus Asko Lõhmus: miks me oleme «kõige vastu»? (24) Kurioosum. Metsamaa pindala muutused ei ole loogilised (5) «Ma-ilm ja mõnda, mis seal sees leida on». Kuidas maismaa-ilm elukõlblikuks sai Rainer Kuuba ja Enn Pärt: raiemahud hakkavad nii või teisiti vähenema (2) Tartu Olev Raju: päästke Tartu? Ei, Eesti! (5) Poolsada kuldmedalisti hoiavad Tartu au kõrgel Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOHALIK VAADE. Türgi opositsioon loodab huumorile

3 min lugemist
  • Türgi valib 24. juunil presidenti ja parlamenti.
  • President Recep Tayyip Erdoğan kasutab riiki oma kampaania nimel ära.
  • Teised kandidaadid on kasutusele võtnud huumori ja loomingulised meetodid.
  • Üks kandidaat üritab vanglamüüride vahelt kampaaniat teha.
Presidendikandidaat Muharrem İnce toetajad Istanbulis. FOTO: Arnaud Andrieu/SIPA/Scanpix

Kui Türgi president Recep Tayyip Erdoğan väitis, et intressimäärad langevad pärast 24. juuni valimisi, siis peamise opositsioonipartei presidendikandidaat Muharrem İnce ei jätnud kasutamata võimalust riigipea ründamiseks. «Paistab, et ta loodab ka minu peale,» lausus İnce, viidates sellele, et opositsioonikandidaadi võidu korral paraneks majandusseis.

Tellijale Tellijale

Türgi valijad lähevad valimiskastide juurde, et valida president ja ka uus parlament. Erdoğan pole pärast 2002. aastal võimule tõusmist valimisi kaotanud. Tema Õigluse ja Arengu Partei (AKP) on võitnud viied üldvalimised, kolmed kohalikud valimised, saavutanud võidu kolmel referendumil ja võitnud korra presidendivalimised.

14.06.2018 16.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto