Sisukord
Maailm
Postimees

Emakapital hoiab noored Siberi taigakülas

6 min lugemist
  • Kohalikke ahvatleb võimalus metsatulekahjude kustutamisega head raha teenida.
  • Samuti makstakse Siberis maakoolides õpetajatele paremini kui linnades.
  • Erinevate toetuste tõttu on mõne väiksema koha rahvaarv hoopis tõusuteel.
  • Paljude siberlaste peamine teenistus tuleb siiski korilusest.
Tõvalastest An-2 piloodid ja kohalik metsatuletõrjuja Nikita Dedelkin. Tõvalased on endised reisilennukite piloodid, kes läksid pensionile ning leidsid Verhneussinskis uue töö. FOTO: Jaanus Piirsalu FOTO: Jaanus Piirsalu

Nikita Dedelkinit hoiab kodukülas kinni kohalikus mõistes hea palk ja põnev amet, mida maailmas peale Venemaa eriti mujal ei peetagi. Nikita kuulub metsatulekahjusid kustutavasse dessantüksusesse, mille liikmed teenivad põlenguhooajal 40 000 rubla (550 eurot) kuus. Taiga põleb aga Lõuna-Siberis Sajaanide ümbruses kuus kuud aastas: lumest lumeni ehk tavaliselt aprillist oktoobrini.

Tellijale Tellijale

Maakoolides makstakse Siberis õpetajatele rohkem kui linnakoolides, et õpetajaid tööle meelitada. Siberi maakohtades peab kohalik võim kinni maksma ka näiteks õpetajate talvepuud, mis on samuti märkimisväärne võit.

Kõige üllatavam oli 1500 elanikuga Verhneussinskis kuulda, et elanike arv on viimastel aastatel hakanud järjekindlalt kasvama tänu sellele, et noored jäävad üha rohkem elama suurtest asulatest kaugel olevasse kodukülla.

16.06.2018 19.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto