Sisukord
Arvamus
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (4) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (3) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (12) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (3) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (2) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (23) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (1) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne (3) Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades (1) Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte (2) Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Maarja Vaino: ministri mäng lasteaiaga - reform nagu kompartei manifestist

4 min lugemist
Mänguväljak Kadrinas. Pilt on illustratiivne. FOTO: Marianne Loorents

Loodame, et Mailis Repsi idee kehtestada kohustuslik alusharidus ehk muuta lasteaias käimine kohustuslikuks, on tõepoolest alles aruteluks välja pakutud idee, mille eelnõuks vormistamisega ülearu ei kiirustata, kirjutab kolumnist Maarja Vaino.

Tellijale

Eesmärk näib ju olevat õilis – aidata neid lapsi, kelle sotsiaalne olukord on kehv ning kellel hiljem on koolis õpiraskused. Kuid näib, et see eesmärk lähtub pisut vildakatest lähtekohtadest. Kahtlemata on olemas lapsed, kes ei käi lasteaias seetõttu, et nende vanemad on kuidagi suutmatud ning laps on olukorra ohver. Kuid teisalt on meelevaldne laiendada seda lähtekohta kõigile. Lapse lasteaias mittekäimisele on terve hulk normaalseid põhjusi – ema on kodune; lapsel on hoidjaks vanaema/vanaisa või lapsehoidja; laps ei taha lasteaias käia. Viimane põhjus ei ole märk lapse asotsiaalsusest, vaid sellest, et inimesed on erinevad. Kõigile ei pea lasteaias meeldima. See ei tähenda, et need lapsed hilisemas elus hakkama ei saa. Vastupidi, on terve hulk introvertse loomuga inimesi, kes ei ole lasteaias käinud ja kelle elu on (olnud) igati edukas.

Tegelikult võiks ju olla lausa vastupidi – kuni kolmanda-neljanda eluaastani võiks kõigil lastel võimalik olla oma vanematega kodus, sest see on aeg lapse arengus, mil kujuneb välja tema turvatunne. Ja see on terve psüühika tugevaim alustala.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto