Sisukord
Majandus
Tänane leht

USA kaubandussõjas algas uus etapp

3 min lugemist
FOTO: Pm

USA kaubandussõjas ülejäänud maailmaga algas reedel uus etapp, kui president Donald Trumpi administratsioon andis teada, et kehtestab 6. juulil 25-protsendilise imporditolli kokku 34 miljardi dollari väärtuses kaupadele ning kaalub tolli kehtestamist kaupadele, mille väärtus on kokku 16 miljardit dollarit. Hiina vastas USAle tolli kehtestamisega 50 miljardi dollari väärtuses Ameerika kallimale eksportkaubale.

Tellijale Tellijale

Näiliselt kahe riigi vahel käiv võitlus raputab aga kogu maailma, sest katkestab tarneahelaid ja kaotab töökohti nendes USA ettevõtetes, kes peavad Hiinas toodetud komponente nüüd kõrgema hinnaga ostma. Ehkki USA majandus on praegu väga tugev, kergitavad tollid ilmselt hindu nii Ameerika tarbijatele kui ka ettevõtetele, kes sõltuvad Hiinas toodetud komponentidest.

Üha rohkem analüütikuid usub, et vastasseisust saab kurnamissõda. Hiina, kes on näidanud üles soovi vähendada oma kaubandusülejääki USAga, on samal ajal teinud maailmale selgeks, et ei plaani järele anda nõudmisele hüljata oma tööstuspoliitikat, mille siht on tulevikutehnoloogias domineerimine.

18.06.2018 20.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto