Sisukord
Päevakomm
Postimees
22.02.2020
Isamaa Huawei-ohu koosolekul osales Huawei lobist (4) Eesti Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (9) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (4) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ott Järvela: jalgpalli MMi mõte

2 min lugemist
Ott Järvela FOTO: Tairo Lutter

Rootslane, ameeriklane, Peruu särki kandev inglane ja eestlane läksid baari. No tegelikult oli kolmest esimesena mainitust koosnev trio seal juba ees, kui siinkirjutaja sisenes pärast Argentina-Islandi kohtumist Spartaki staadioni lähistel paiknevasse asutusse, eesmärgiga vaadata telekast äsja alanud Taani-Peruu jalgpallimängu. Poolteist järgnenud tundi võtsid suurepäraselt kokku jalgpalli MMi olemuse ja mõtte.

Muidugi on tähtis, kes võidab ja kes kaotab. Ning miks? Samuti see, kes mängib halvasti ja kes hästi. Ja kas kohtunikud on tasemel või põruvad? Ning kas ja kuidas võistluste võõrustaja suurturniiri enda muudes huvides ära kasutab või ei kasuta? Aga MMi tegelik sisu on ikkagi inimeste vaheline suhtlemine, väitsid mulle rootslane Björn, inglane Richard ja ameeriklane Corey.

Jalgpalli MMi teeb imeliseks võimalus kohata eri kultuure ja põnevaid inimesi, kes on sama kireobjekti nautimise nimel kokku sõitnud igast maailma otsast.

See kolmik sai tuttavaks ja sõpradeks 2014. aasta MMil Brasiilias, kui nad täiesti juhuslikult öömaja otsides koopereerusid. «Elame küll maailma eri otstes, aga jäime suhtlema. Käime teineteisel külaski, aga põhiline on ikka jalgpalli suurturniirid. Ootasin MMi just põhjusel, et saan taas koos Richardi ja Corey’ga seikleme hakata!» rääkis koolis kehalise kasvatuse õpetajana töötav Björn.

MMi muudab imeliseks võimalus kohata eri kultuure ja põnevaid inimesi, sõnab Björn. Tema semu Richard – Peruu särki kandev Sunderlandist pärit ja sealset klubi toetav inglane, kes elab Los Angelses, aga on ka Pariisis majaomanik – toob näitena, et enne Argentina-Islandi mängu said nad tolles samas baaris juhuslikult kokku Saksamaa fännidega.

Kui ilmnes, et Björn, Corey ja Richard tahaksid väga mängule minna, aga neil pole piletit, andsid sakslased enda pääsmed pikemalt mõtlemata neile. «Sakslased ütlesid, et neile on sellest mängust üsna ükskõik, sest tahavad hoopis järgmisel päeval Saksamaad vaadata. Aga lisasid, et teil, poisid, vist pole ükskõik, minge ja vaadake! See ongi MM!»

Seega tuleb tõdeda, et ühelt poolt on jalgpalli MM-finaalturniir maailma populaarseim spordivõistlus, aga teisalt kultuuride sulatusahi, kuhu on sama kireobjekti nautimise nimel kokku sõitnud sõltlased igast maailma otsast.

Ning kui spordivõistlusest saavad maksimumkaifi kätte vaid ühe osaleja toetajad, sest 15. juulil antakse Moskvas Lužniki staadionil välja ainult üks maailmameistritiitel, siis tollest teisest, MMi sotsiaalsest poolest saavad inspiratsiooni ammutada kõik soovijad hoolimata sellest, kas nende kodumaa MMil üldse osalebki.

Loe Postimehe spordiveebist sport.postimees.ee terve MMi ajal täienevat päevikut «32 riiki ja 32 jalkafänni», kuhu MMi kohapeal kajastav Ott Järvela koondab miniportreid kõigi MMil osalevate riikide poolehoidjatest.

Seotud lood
21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto