Sisukord
Arvamus
Postimees
20.02.2020
Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (3) Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (22) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (9) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (11) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel (1) Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (16) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (32) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (19) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (3) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (15) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele (1) Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse (1) Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus (1) Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (3) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? (1) Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval (1) Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi (4) Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus (2) Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1938. aastal: salaviinaajaja hale sissekukkumine

1 min lugemist
PM 19.06.1938 FOTO: dea.nlib.ee

Kohalik konstaabel oli Avanduse lähedases metsakülas mitmesuguste juurdluste asjus. Talu, kuhu politseisaks mööda minnes sisse astus, oli tuntud puskarivalmistaja oma.

Konstaabel küsis teed ühte metsatallu. Peremees hakkas lõpuks taipama, et sedapuhku pole politseimehel ikka tõesti temaga midagi tegemist ja muutus väga lahkeks. Tee selge, oli konstaabel juba minekut tegemas, kuid pöördus veel väravast peremehe poole, et see temale veidi juua annaks. Lahke peremees haaras toast veetoobi. Samal silmapilgul, kui vanamees ulatas veenõu politseisaksale, jooksis uksele perepoeg ja nähes, et konstaabel jooginõud parajasti suu juurde ulatab, karjatas: «Vanamees, kurat! Hull oled või?»

Konstaabel sülgas puristades joodud «vee» silmapilkselt suust ja revolvrit haarates käsutas: «Käed üles! Teie mõlemad!» Nüüd taipas peremeeski, mis oli sündinud. Poeg oli nähtavasti hakanud joogiks segama äsja valmistatud puskarit ja toopi veepange juurde jättes, vist tahatuppa läinud «vehverminti» tooma. Tema aga, igavene juhm, oli toobi koos keelatud märjukesega konstaablile toonud.

Pool tundi hiljem oli talus läbiotsimine läbi. Peale rehealla peidetud puskarivalmistamise sisseseade sai konstaabel kätte ligemale 50 liitrit puskarit.

19.06.1938

Seotud lood
19.02.2020 20.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto