Sisukord
Arter
Tänane leht
26.10.2020
EESLIINIL ⟩ Tallinnast Mägi-Karabahhi suundunud armeenlane: «Ma oskan kasutada üheksat relva» (27) Eesti Kross: kuritegeliku pakti tühistamine peaks laienema ka baltisakslastele (33) Riigikogu peab arutama homoabielu seadustamist (46) Saaremaa surmasohver kihutas juba Kuressaares (2) Eesti lühiuudised Läti politsei tabas Lasnamäe tapmises kahtlustatava mehe Ametnikud vilistasid lasteaia turvameetmetele Haigekassa ei taha laste ravitoitu kompenseerida Majandus Lubatud koroonarahast ei paista veel sentigi Eesti teadlase uuring: keskkond mõjutab tugevalt alkoholi tarbimist Majanduse lühiuudised Ootamatu petuskeem: firma annab palga asemel töötajale laenu (14) Välismaa Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE ⟩ Hispaania koroonasegadus õõnestab usaldust (2) Pandeemia surub vaimselt haiged ahelatesse Sloveenia peab tähtsaimaks ELi piiri pidama saamist Arvamus Juhtkiri ⟩ Kultuurne sõnavabadus (5) Marek Strandberg: tuumajaama läbinähtav ehitus (10) Jaan Aiaots: metsandus vajab stabiilset arengut (1) Neeme Raud: kui kõike on liiga palju (2) Robert Bunder: toetad abielureferendumit, toetad diktatuuri? (40) Peeter Järvelaid: õiguslik vaade pensionäride vaesusele (1) Rein Raudsalu: millist tõde Estoniast tahame teada? (39) HARIDUS ⟩ Aimar Ventsel: märkmeid põlisrahvaste keelte surnuks kaitsmisest Venemaal HARIDUS ⟩ Mihkel Kunnus: palgalõhest põlis- ja kultuurrahva vahel HARIDUS ⟩ Ilmar Tomusk: kliendil on alati õigus nõuda eestikeelset teavet ja teenindamist Kultuur Et sõnum ei sumbuks sõnadesse... Kultuurist lühidalt Filmiarvustus ⟩ Borat saabub Eestisse (2) Sport Alistamatu Kotkas lahkus suurelt areenilt Kristjan Ilves tahaks võistelda, kuid peab veel kannatust varuma Suure kärata tööd rügav Kaspar Treier on tõusmas Eesti korvpalli üheks suuremaks tegijaks (3) Tartu Nagu välk selgest taevast: rong Reola peatuses enam ei peatu (1) Aet Rebane: väga lihtne on olla halb ema Eestlaste nutikerised vallutavad Ameerikat Distantsõppel käinud koolid lähevad klassiruumidesse tagasi Tartu lühiuudised Kuldking vaeb tantsupaare neid pingeritta seadmata Uue hooldekodu nimel läheb mõis oksjonile Kriminalistikaõpetaja tudengile eksamil: juba palju parem, aga ikka veel väga halb Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kogenud automatkaja soovitab: need on 7 mõnusat linnalähedast lõkkekohta!

4 min lugemist
Kõigi mugavustega laagriplats Kalmeojal. FOTO: Väino Laisaar

Linnalähedus on väga suhteline mõiste. Mõnele on kauge ka linna teine serv. Mõne jaoks algab kauge sealt, kuhu silmad ei ulatu. Teistel on aga kaugusest oma arusaam ning hea koha leidmiseks kannatab ka kaugemale sõita. Leppigem siis siinkohal nii kokku, et jääme pealinnast enam-vähem 50-60 km raadiusesse.

Tellijale Tellijale

Kalmeojal on kogu mõnusa õhtu veetmiseks vajalik taristu olemas ja sinna viib ka tee. Viru raba lähedal asuv lõkkekoht sobib RMK Oandu-Aegviidu-Ikla matkatee läbijaile. Lisaks jääb sealt vaid paari kiviviske kaugusele kaunis Viru raba oma igati toreda laudtee ja vaatetorniga. Kasutamiseks on varjualune, kaks avatud lõkkeaset grillrestiga, kaetud lõkkease grillrestiga, katusealusega laud-pingid, puukuur ja käimla. Parklasse mahub kümmekond autot.

Metsanurme lõkkekoht asub siinsamas Tallinna lähedal, Saku ja Kiisa vahel, Metsanurme külas Keila jõe kaldal. See on üks veidi nurgatagune koht, kust kulgevad läbi Metsanurme-Üksnurme ajaloo- ja loodusõpperada ning Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkatee.

Suurel katusealusel, mille alla mahub vabalt istuma kümmekond inimest, puuduvad mõned katuselauad ning suurema vihma korral võib sealt pahinal vett läbi tulla. Kuival ajal on seal aga igati mõnus istuda. Platsil on kaks suurt kaablirullidest lauda, kolmnurkne puukuuriga kokku ehitatud sooja vahtplastist prill-lauaga metsakemps ning kolm enam-vähem isetekkelist lõkkeaset. Peamine (kohe katusealuse ees asuv) lõkkeplats kütab mõnusalt soojaks ka katusealuse.

Paunküla lõkkekoht asub Koselt veidi maad Ardu poole.

24.10.2020 26.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto