Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Euroopa kohtujuristi Eesti kandidaat põrus lõppvoorus

2 min lugemist
  • Eksperdikomitee põhjendab keeldumist kandidaadi ebapiisavate üldteadmistega
  • Õigusspetsialistid nimetavad otsust šokeerivaks
  • Välisministeeriumi kinnitusel kuulub täitmata ametikoht endiselt Eestile
Riigikohtu esimees Priit Pikamäe.  FOTO: Sille Annuk

Eestile esimest korda terendava Euroopa Kohtu kohtujuristi ametikoha täitmisel tekkis ootamatu tõrge: kõrge ekspertide komitee lükkas Eesti ametliku kandidaadi, ringkonnakohtunik Madis Ernitsa kandidatuuri viimasel hetkel tagasi. Välisministeerium peab uue kandidaadi leidma vähem kui kuuga. Huvi ametikohale kandideerida kinnitas Postimehele riigikohtu esimees Priit Pikamäe.

Tellijale

«See oli pehmelt öeldes šokk,» kommenteeris eksperdikomisjoni otsust Postimehele Ernitsa (47) kandidatuuri esitamisega seotud inimene. «Madisest paremat riigiõiguse ja riigihalduse spetsialisti annab Eestist lihtsalt otsida.»

Euroopa Kohtu kohtujuristi ametikoht on midagi sellist, millele pole au kaugeltki igal liidu liikmesriigil. Neid ametikohti on vaid 11 ja nende inimeste otsustada on Euroopas väga olulised küsimused, näiteks taksofirma Uber turul käitumise reeglid Euroopas.

Seetõttu oli eelmise aasta sügisene uudis, et ühte kohtujuristi kohta pakutakse 2018. aasta oktoobris ka Eestile, meie vaatenurgast märgiline.

19.06.2018 21.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto