Peeter Langovitsi tagasivaade: lühima suveöö võistluskontsert

Tatjana Bojeva ja Mark Soosaar. FOTO: Peeter Langovits

1999. aasta 19. juuni päikseloojangul algas Pärnus Uue Kunsti Muuseumi terrassil lühima suveöö võistluskontsert, kuhu tuldi osalema ka väljastpoolt Eestit. Soovijaid oli rohkesti ning žürii tegi eelvaliku, et kogu kava mahuks päikeseloojangu ja -tõusu vahele. Aasta varem valiti võistluslooks Gershwini «Summertime». Nüüd võtsid 18 esinejat omavahel mõõtu Lennoni ja McCartney hiti «Yesterday» tõlgendamisel.

Tellijale Tellijale

See oli tõsine väljakutse, oli ju ansambli The Beatles 1965. aasta loost maailmas tehtud tuhandeid kavereid. Kõigil osalejatel oli kontserdil aega kümme minutit ja võimalus esitada ka üks lugu omal valikul. Korraldaja Mark Soosaar kutsus žüriisse ka loo autori Paul McCartney, kuid hõivatuse tõttu jäi ta Pärnusse tulemata.

Küll aga jõudis konkursile Inglismaalt eripreemia ning biitleid võis jälgida väliterrassi suurelt ekraanilt. 190-kroonised piletid müüdi kiiresti läbi ja igati soodne ilm tõi kohale üle 500 huvilise. Üritusest tegi otseülekande ETV, õhtut juhtisid Mark Soosaar ja Reet Linna. Suurel ekraanil kasutati peale artistide taustaks ka reprosid kunstiklassikast.

21.06.2018 25.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto