Sisukord
Investeerimine
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (1) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (1) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Koroona koduõuel Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Aare Tark: Tallinna Sadamas on pööre juhtimiskultuuris toimunud

6 min lugemist
  • Tallinna Sadama börsileminek oli teerajajaks ka teistele riigiettevõtetele.
  • Peaminister Ratase sõnul tuleval aastal läheb järgmine riigifirma börsile.
Tallinna Sadama nõukogu esimehe Aare Targa sõnul oli suurim hirm see, et spekulatiivsed investorid saavad lõviosa, mistap oleks tekkinud müügisurve kõigile jaeinvestoritele. FOTO: Liis Treimann

Tallinna Sadama nõukogu esimees Aare Tark ütleb, et praegu on Tallinna Sadam hoopis teine ettevõte kui kolm aastat tagasi. Usutluses räägib ta, miks aktsiate avaliku esmaemissiooni (IPO) hind oli selline, mida mõni peab liiga kõrgeks ja miks mõni väikeaktsionär nii vähe aktsiaid sai.

Tellijale

Ma saan aru, et Tallinna Sadam peab aktsiate esmaemissiooni edukaks. Ühes küljest on selleks muidugi ka põhjust – emissioon märgiti täis, märkijate hulgas on 14 000 väikeinvestorit, mis oli muljetavaldav number. Samas kostab päris mitmelt poolt tugevat kriitikat. Mitmed, ka finantsspetsialistid ja IPO-dega kokku puutunud inimesed arvavad, et IPO kulu oli liiga suur ning kui aktsiaid oleks müünud erainvestor, oleks pakutav teenus olnud ilmselt odavam. Kuidas IPO kulu, 7,3 miljonit eurot kujunes?

Tuleme natuke ajas tagasi, 2015. aasta lõppu või 2016. aasta algusesse. Toona oli riigile kuuluv ettevõte Tallinna Sadam olukorras, kus oli nii juhtimis- kui ka mainekriis. Välja vahetati terve nõukogu ja ettevõttel polnud juhatust. 2016. aasta kevadel valiti ettevõttele juhatus.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto