Sisukord
Tehnika
Tänane leht

Mustamäe firma teeb pildituks pomme, droone ja salakuulajaid

4 min lugemist
  • Ettevõtte töötajad vajavad riigisaladuse luba.
  • Seadmete segamine on suurt täpsust nõudev töö.
OÜ Rantelon müügijuht Karl Taklaja näitab, kuidas DroneGun drooni kahjutuks teeb. FOTO: Aivar Pau

Tallinnas Mustamäel tegutseb juba aastakümneid laiemale avalikkusele vähetuntud ettevõte, mille võimekuse arsenali ei kuulu mitte ainult pahatahtlike droonide taevast alla toomine, vaid NATO tasemel igasuguste õhu kaudu levivate signaalide elimineerimine.

Tellijale Tellijale

See 1995. aastal Tallinna Tehnikaülikooli töötajate baasil tekkinud ettevõte kannab nime Rantelon. Üks väheseid Eesti firmasid, mille tegevus on nii oluline, et töötajad vajavad riigisaladuse luba. Valmis on saadud seadmeid, mis on oma võimekuselt sedavõrd ohtlikud, et on antud korraldus need pärast kasutamist hävitada.

«Oleme oma seadmeid müünud Eesti, Soome ja Rootsi jõustruktuuridele. Meie kodumaised jõustruktuurid on turvanud kõrgeid külalisi äsjase Eesti eesistumise ajal Ranteloni seadmetega. Meie kohvrid on muutnud täielikult «signaalivabaks» ruume NATO peakohtumiste ajal ja säästnud meie kaitseväelasi kaugjuhitavate pommide plahvatustest välismissioonidel,» tõi ettevõtte müügijuht Karl Taklaja vaid mõned näited tehase toodangust.

22.06.2018 26.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto