T, 3.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1932. aastal: Jaan Teemant kujundab valitsuse

Postimees
Facebook
Comments
PM 25.06.1932
PM 25.06.1932 Foto: dea.nlib.ee

Pärast põllumeeste-asunikkude rühma pikemat nõupidamist, millest eilses lehes teatsime, oli riigivanema kandidaadi jutuajamine majandusministriga ja välisministriga.

Üleeile sai J.Teemandil võetud mõtlemisaeg vastuseandmiseks riigikogu esimehele täis ja üleeile kell ½ 3 teatas riigivanema kandidaat J.Teemant riigikogu esimehele, et tema võtab vastu ettepaneku valitsuse kujundamiseks.

Jaanipäeva tõttu ei olnud riigivanema kandidaadil võimalik astuda valitsuse loomiseks lähemaid samme ega läbi rääkida rühmade tegelastega.

Sotsialistide 14 punkti. Mis puutub sotsialistide rühma osavõtusse valitsusest, siis on sotsialistide rühm oma viimasel koosolekul seadnud üles oma nõudmised ja fikseerinud need 14 punktis.

Sotsialistid ise leiavad, et ülesseatud nõudmised on teostatavad ja kui teistele need nõudmised vastuvõetavaks ei osutu, siis tuleb sotsialistidel paratamatult valitsusest eemale jääda.

25.06.1932

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles