Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.06.2018
Eesti Uppsala ülikool palus propagandakursuse pärast vabandust Kohtunike valimine politiseeriks kohtud (19) Putku pannud madu leiti naabri küünist President: Mali missioon aitab Eestit kaitsta (1) Majandus 40 000 inimest on juba maksueelarve lõhki ajanud (22) Trumpi tollimaks lööb autode hinna USAs lakke Puhkusetasu pole mõistlik ette välja võtta (10) Välismaa KOHALIK VAADE. Türgi sotse hämmastas valimiskaotus Putin ja Trump kohtuvad Helsingis NATO tippkohtumise edu pant on madal ambitsioon EL õigustab migrantide sortimiskeskuse mõtet ÜRO toetusega (2) Arvamus Urmas Reinsalu kohtutäituritele: keegi ei tee kapitaalremonti hästi toiminud süsteemile Janar Ala: suvevihm (1) Peeter Raudsik: mida üritab Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman oma reformidega saavutada? (1) Toomas Kapp: uputustest Eesti linnades (4) Marti Aavik: kuvaldaga hammaste kallal (35) Juhtkiri: puhkusel õpetaja – me vasakvalitsuse vaenlane (12) Kultuur Eesti muusikalugu on pea tuhande aasta vanune Vägivalla brutaalsuse ja poeesia pühitsemine (1) Sport Noored lavale lubanud Eestit ootab kaalukas esietendus Kui Eesti oli MM-finaalturniirist vaid 45 minuti kaugusel... (2) Ott Järvela kolumn: au au nimel võitlejatele! (1) Teadus «Ma-ilm ja mõnda, mis seal sees leida on». Kuninganna efekt (2) Metsas ei ole nii palju puitu, kui avalikkusele räägitakse (23) Riigil puudub ülevaade erametsade uuendusest Anneli Palo: kui majandaks kogu Eesti metsa püsimetsana? (5) Erametsakeskus: kodumaiseid metsapuu istikuid napib Tartu Putku pannud madu leiti naabri küünist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Janar Ala: suvevihm

2 min lugemist
Vihmane ilm.  FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Suvevihm laseb

räästast alla kardinad

mu oma kodus,

kus jõudeaega veedan

inimeste teadmata

Tellijale Tellijale

Lõpuks aga vihma tuli ja see nirises mõistagi ka mööda katuseräästaid alla nagu Saigyo luuletuses. Mul oli maakodus aken lahti ja koos vihmaga huugas tuppa mahedat ööpimedustki. Tunda võis ka aknaaluse pärna kohalolekut, mis hakkab varsti kandma õisi. Vihm ja ööpimedus tekitasid sellise teokarbis olemise tunde, millest on kirjutanud filosoof ja mida saanuks rikkuda vaid tuppa lennanud ahne sääsk.

Maal oli vihm võrdlemisi tagasihoidlik ja suuremaid liialdusi ei põhjustanud. Tallinnast aga saabusid uudised justkui millestki pool- või veerand-apokalüptilisest, vihm ujutab üle tänavaid ja tõstab kanalisatsioonitorudest välja fekaale. Võimas vihm tahtis ka, et ERRi katus hakkaks läbi laskma.

28.06.2018 30.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto