Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.06.2018
Eesti Uppsala ülikool palus propagandakursuse pärast vabandust Kohtunike valimine politiseeriks kohtud (19) Putku pannud madu leiti naabri küünist President: Mali missioon aitab Eestit kaitsta (1) Majandus 40 000 inimest on juba maksueelarve lõhki ajanud (22) Trumpi tollimaks lööb autode hinna USAs lakke Puhkusetasu pole mõistlik ette välja võtta (10) Välismaa KOHALIK VAADE. Türgi sotse hämmastas valimiskaotus Putin ja Trump kohtuvad Helsingis NATO tippkohtumise edu pant on madal ambitsioon EL õigustab migrantide sortimiskeskuse mõtet ÜRO toetusega (2) Arvamus Urmas Reinsalu kohtutäituritele: keegi ei tee kapitaalremonti hästi toiminud süsteemile Janar Ala: suvevihm (1) Peeter Raudsik: mida üritab Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman oma reformidega saavutada? (1) Toomas Kapp: uputustest Eesti linnades (4) Marti Aavik: kuvaldaga hammaste kallal (35) Juhtkiri: puhkusel õpetaja – me vasakvalitsuse vaenlane (12) Kultuur Eesti muusikalugu on pea tuhande aasta vanune Vägivalla brutaalsuse ja poeesia pühitsemine (1) Sport Noored lavale lubanud Eestit ootab kaalukas esietendus Kui Eesti oli MM-finaalturniirist vaid 45 minuti kaugusel... (2) Ott Järvela kolumn: au au nimel võitlejatele! (1) Teadus «Ma-ilm ja mõnda, mis seal sees leida on». Kuninganna efekt (2) Metsas ei ole nii palju puitu, kui avalikkusele räägitakse (23) Riigil puudub ülevaade erametsade uuendusest Anneli Palo: kui majandaks kogu Eesti metsa püsimetsana? (5) Erametsakeskus: kodumaiseid metsapuu istikuid napib Tartu Putku pannud madu leiti naabri küünist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Toomas Kapp: uputustest Eesti linnades

4 min lugemist
Uputus Tallinnas 2016. aastal. FOTO: Martin Ilustrumm

Suuremate vihmavalingute järel pöörduvad inimeste pilgud ikka ja jälle kohalike omavalitsuste ja vee-ettevõtjate poole, kes peaksid rajama loodusjõude alistavaid sademeveesüsteeme, ent tegelikkuses on liigvee probleemide põhjustajaks peale muutunud kliima ka paljud linlased ise, kirjutab Tartu Veevärgi juhataja Toomas Kapp.

Tellijale Tellijale

Ajakirjanikud teavad, millistele Tallinna, Rakvere, Viljandi, Tartu või muu linna tänavanurkadele suurema vihma järel oma kaamerad üles sättida, ja nii avaneb fotodelt ja videotest piibellik veeuputuseaegne vaatepilt. Tallinnas sadaski läinud nädalal paari tunni jooksul maha üle 24 millimeetri vett, mis tekitas hulga probleeme liigveega ning rikkus osa ETV stuudiotest. Tartus kurdeti 12. juunil aga selle üle, et Emajõe väliujula juures voolas kanalisatsioonisüsteemist Emajõkke haisvat vett, tampoone ja kondoome. Õigupoolest ajas üle jõe lähistel olnud kanalisatsioonikaev ja siingi oli põhjuseks tugev vihmavaling, kuid mitte ainult.

Sellistel puhkudel on linnaelanikel tekkinud harjumus kurjustada kohaliku vee-ettevõtja või linnavalitsusega, ent alustuseks võiksid paljud inimesed endale meenutada, kuhu jookseb nende endi majapidamiste vihmavesi. Ja samamoodi on mõnelgi arendajal põhjust peeglisse vaadata – miks ta lasi projekteerida maja, mis on loodud uppuma?

28.06.2018 30.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto