Sisukord
Majandus
Tänane leht
29.06.2018
Eesti Uppsala ülikool palus propagandakursuse pärast vabandust Kohtunike valimine politiseeriks kohtud (19) Putku pannud madu leiti naabri küünist President: Mali missioon aitab Eestit kaitsta (1) Majandus 40 000 inimest on juba maksueelarve lõhki ajanud (22) Trumpi tollimaks lööb autode hinna USAs lakke Puhkusetasu pole mõistlik ette välja võtta (10) Välismaa KOHALIK VAADE. Türgi sotse hämmastas valimiskaotus Putin ja Trump kohtuvad Helsingis NATO tippkohtumise edu pant on madal ambitsioon EL õigustab migrantide sortimiskeskuse mõtet ÜRO toetusega (2) Arvamus Urmas Reinsalu kohtutäituritele: keegi ei tee kapitaalremonti hästi toiminud süsteemile Janar Ala: suvevihm (1) Peeter Raudsik: mida üritab Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman oma reformidega saavutada? (1) Toomas Kapp: uputustest Eesti linnades (4) Marti Aavik: kuvaldaga hammaste kallal (35) Juhtkiri: puhkusel õpetaja – me vasakvalitsuse vaenlane (12) Kultuur Eesti muusikalugu on pea tuhande aasta vanune Vägivalla brutaalsuse ja poeesia pühitsemine (1) Sport Noored lavale lubanud Eestit ootab kaalukas esietendus Kui Eesti oli MM-finaalturniirist vaid 45 minuti kaugusel... (2) Ott Järvela kolumn: au au nimel võitlejatele! (1) Teadus «Ma-ilm ja mõnda, mis seal sees leida on». Kuninganna efekt (2) Metsas ei ole nii palju puitu, kui avalikkusele räägitakse (23) Riigil puudub ülevaade erametsade uuendusest Anneli Palo: kui majandaks kogu Eesti metsa püsimetsana? (5) Erametsakeskus: kodumaiseid metsapuu istikuid napib Tartu Putku pannud madu leiti naabri küünist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Trumpi tollimaks lööb autode hinna USAs lakke

2 min lugemist
USAsse sisse veetud Toyota maastur. FOTO: MIKE BLAKE/Reuters/Scanpix

President Trump on mitu korda lubanud kehtestada imporditolli välismaa autotootjatele, tuues ettekäändeks rahvusliku julgeoleku. Autotootjate hinnangul aga annaks see kõige tõsisema hoobi aga hoopis USA tarbijatele, kes seisaks silmitsi palju kõrgemate hindade ja väiksema valikuga.

Tellijale Tellijale

USAs tehaseid ja esindusi pidavad rahvusvahelised autotootjad ähvardavad tolli kehtestamisel need sulgeda ja see läheks ameeriklastele maksma sadu tuhandeid töökohti. Tootjate koalitsiooni tellitud uuringu järgi oleks löögi all 195 000–624 000 töökohta sõltuvalt sellest, kuidas reageerib tollimaksule Euroopa Liit.

Trump ähvardas möödunud reedel kehtestada 20-protsendise imporditolli Euroopa Liidus valmistatud autodele. Teisipäeval säutsus ta Twitteris, et toll kehtestatakse peatselt. General Motorsit, Daimlerit, Fordi ja Toyotat ühendav organisatsioon The Alliance of Automobile Manufacturers kutsus kolmapäeval üles tolli mitte kehtestama.

28.06.2018 30.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto