Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
29.06.2018
Eesti Uppsala ülikool palus propagandakursuse pärast vabandust Kohtunike valimine politiseeriks kohtud (19) Putku pannud madu leiti naabri küünist President: Mali missioon aitab Eestit kaitsta (1) Majandus 40 000 inimest on juba maksueelarve lõhki ajanud (22) Trumpi tollimaks lööb autode hinna USAs lakke Puhkusetasu pole mõistlik ette välja võtta (10) Välismaa KOHALIK VAADE. Türgi sotse hämmastas valimiskaotus Putin ja Trump kohtuvad Helsingis NATO tippkohtumise edu pant on madal ambitsioon EL õigustab migrantide sortimiskeskuse mõtet ÜRO toetusega (2) Arvamus Urmas Reinsalu kohtutäituritele: keegi ei tee kapitaalremonti hästi toiminud süsteemile Janar Ala: suvevihm (1) Peeter Raudsik: mida üritab Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman oma reformidega saavutada? (1) Toomas Kapp: uputustest Eesti linnades (4) Marti Aavik: kuvaldaga hammaste kallal (35) Juhtkiri: puhkusel õpetaja – me vasakvalitsuse vaenlane (12) Kultuur Eesti muusikalugu on pea tuhande aasta vanune Vägivalla brutaalsuse ja poeesia pühitsemine (1) Sport Noored lavale lubanud Eestit ootab kaalukas esietendus Kui Eesti oli MM-finaalturniirist vaid 45 minuti kaugusel... (2) Ott Järvela kolumn: au au nimel võitlejatele! (1) Teadus «Ma-ilm ja mõnda, mis seal sees leida on». Kuninganna efekt (2) Metsas ei ole nii palju puitu, kui avalikkusele räägitakse (23) Riigil puudub ülevaade erametsade uuendusest Anneli Palo: kui majandaks kogu Eesti metsa püsimetsana? (5) Erametsakeskus: kodumaiseid metsapuu istikuid napib Tartu Putku pannud madu leiti naabri küünist Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOHALIK VAADE. Türgi sotse hämmastas valimiskaotus

3 min lugemist
  • Türgi opositsiooni kihutuskoosolekute suur osalejaskond tekitas lootust.
  • Sotsiaaldemokraadid alahindasid lõhet konservatiivide ja läänemeelsete vahel.
  • Nende kandidaadi Muharrem İnce vaikimine küttis spekulatsioone pettusest.
Hoolimata puhunud muutustetuultest jätkab Türgi vana võimu all: president Recep Tayyip Erdoğan tänab İstanbulis Taksimi väljakule üles riputatud plakatil linlasi toetuse eest. FOTO: Sedat Suna/EPA/Scanpix

«Siia on kogunenud rohkem rahvast, kui on Eestis inimesi,» vahendas Türgi ajakirjandus riigis elava eestlase Hille Hanso sõnu. Ta kõneles suurima opositsioonierakonna Vabariikliku Rahvapartei (CHP) kampaaniakogunemisest İstanbulis päev enne presidendi- ja parlamendivalimisi 24. juunil.

Tellijale Tellijale

«See on läbi!» teatas ka üks CHP toetaja kihutuskoosolekult mulle saadetud sõnumis, viidates sellele, et lõpuks on käes aeg, mil võimult tõugatakse valitsev Õigluse ja Arengu Partei (AKP).

See ei saanud aga tõeks ja ametisolev president Recep Tayyip Erdoğan võitis 52-protsendilise toetusega, samas kui tema peamine rivaal sotsiaaldemokraatide ridadest Muharrem İnce kogus 30 protsenti häältest. Parlamendivalimistel läks CHP-l veel kehvemini ja nad said ainult 23 protsenti häältest.

28.06.2018 30.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto