Sisukord
Majandus
Tänane leht
29.06.2018
Eesti Uppsala ülikool palus propagandakursuse pärast vabandust Kohtunike valimine politiseeriks kohtud (19) Putku pannud madu leiti naabri küünist President: Mali missioon aitab Eestit kaitsta (1) Majandus 40 000 inimest on juba maksueelarve lõhki ajanud (22) Trumpi tollimaks lööb autode hinna USAs lakke Puhkusetasu pole mõistlik ette välja võtta (10) Välismaa KOHALIK VAADE. Türgi sotse hämmastas valimiskaotus Putin ja Trump kohtuvad Helsingis NATO tippkohtumise edu pant on madal ambitsioon EL õigustab migrantide sortimiskeskuse mõtet ÜRO toetusega (2) Arvamus Urmas Reinsalu kohtutäituritele: keegi ei tee kapitaalremonti hästi toiminud süsteemile Janar Ala: suvevihm (1) Peeter Raudsik: mida üritab Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman oma reformidega saavutada? (1) Toomas Kapp: uputustest Eesti linnades (4) Marti Aavik: kuvaldaga hammaste kallal (35) Juhtkiri: puhkusel õpetaja – me vasakvalitsuse vaenlane (12) Kultuur Eesti muusikalugu on pea tuhande aasta vanune Vägivalla brutaalsuse ja poeesia pühitsemine (1) Sport Noored lavale lubanud Eestit ootab kaalukas esietendus Kui Eesti oli MM-finaalturniirist vaid 45 minuti kaugusel... (2) Ott Järvela kolumn: au au nimel võitlejatele! (1) Teadus «Ma-ilm ja mõnda, mis seal sees leida on». Kuninganna efekt (2) Metsas ei ole nii palju puitu, kui avalikkusele räägitakse (23) Riigil puudub ülevaade erametsade uuendusest Anneli Palo: kui majandaks kogu Eesti metsa püsimetsana? (5) Erametsakeskus: kodumaiseid metsapuu istikuid napib Tartu Putku pannud madu leiti naabri küünist Meelelahutus Koomiks Sudoku

40 000 inimest on juba maksueelarve lõhki ajanud

3 min lugemist
MTA maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi sõnul on meili ja SMS-i teel teavituste saajaid alla kahe protsendi kogu palgatulu saajatest. FOTO: TAIRO LUTTER / PM/SCANPIX BALTICS

Maksu- ja tolliameti (MTA) andmetel on Eestis umbes 36 000 inimest, kes naudivad iga kuu suuremat maksuvabastust, kui sissetulek lubaks. Selliseid inimesi võib järgmisel kevadel oodata ebameeldiv üllatus, kui nad peavad hakkama riigile tagasi maksma.

Tellijale Tellijale

1. jaanuaril tõusis maksuvaba tulu 500 euroni kuus. Samas sõltub selle kasutamise õigus alles terve aasta sissetuleku peale kokku. 500 maksuvabale eurole kuus (6000 eurole aastas) on õigus üksnes neil, kelle sissetulek jääb alla 14 400 euro aastas (keskmiselt 1200 eurot kuus). Kes teenib rohkem, selle maksuvabastuse osa hakkab astmeliselt vähenema.

See tähendab, et igaüks peab oma palka ja muid sissetulekuid aasta jooksul hoolikalt jälgima ja seejärel oma tulumaksuvaba osa suuruse välja arvutama ning tööandjale sellest teada andma. Kuna süsteem on keeruline, on palju neid, kes pole seda teinud. Nemad saavad praegu tänu maksuvabastusele rohkem raha kätte, kui tulu lubaks. Selliseid inimesi on MTA andmetel 36 000 ja neil tuleks aprilli andmetega tehtud arvestuse järgi riigile tagasi maksta kokku kaks miljonit eurot.

28.06.2018 30.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto