Sisukord
Muusika
Tänane leht
29.06.2018
Eesti Uppsala ülikool palus propagandakursuse pärast vabandust Kohtunike valimine politiseeriks kohtud (19) Putku pannud madu leiti naabri küünist President: Mali missioon aitab Eestit kaitsta (1) Majandus 40 000 inimest on juba maksueelarve lõhki ajanud (22) Trumpi tollimaks lööb autode hinna USAs lakke Puhkusetasu pole mõistlik ette välja võtta (10) Välismaa KOHALIK VAADE. Türgi sotse hämmastas valimiskaotus Putin ja Trump kohtuvad Helsingis NATO tippkohtumise edu pant on madal ambitsioon EL õigustab migrantide sortimiskeskuse mõtet ÜRO toetusega (2) Arvamus Urmas Reinsalu kohtutäituritele: keegi ei tee kapitaalremonti hästi toiminud süsteemile Janar Ala: suvevihm (1) Peeter Raudsik: mida üritab Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman oma reformidega saavutada? (1) Toomas Kapp: uputustest Eesti linnades (4) Marti Aavik: kuvaldaga hammaste kallal (35) Juhtkiri: puhkusel õpetaja – me vasakvalitsuse vaenlane (12) Kultuur Eesti muusikalugu on pea tuhande aasta vanune Vägivalla brutaalsuse ja poeesia pühitsemine (1) Sport Noored lavale lubanud Eestit ootab kaalukas esietendus Kui Eesti oli MM-finaalturniirist vaid 45 minuti kaugusel... (2) Ott Järvela kolumn: au au nimel võitlejatele! (1) Teadus «Ma-ilm ja mõnda, mis seal sees leida on». Kuninganna efekt (2) Metsas ei ole nii palju puitu, kui avalikkusele räägitakse (23) Riigil puudub ülevaade erametsade uuendusest Anneli Palo: kui majandaks kogu Eesti metsa püsimetsana? (5) Erametsakeskus: kodumaiseid metsapuu istikuid napib Tartu Putku pannud madu leiti naabri küünist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti muusikalugu on pea tuhande aasta vanune

8 min lugemist
  • Intervjuust saab teada, kuidas tekkis Toomas Siitanil huvi vanamuusika vastu.
  • Miks toimub Haapsalu vanamuusikafestival just Haapsalus?
  • Kuidas hindab Siitan muusikateaduse õpet EMTA-s?
EMTA professor, muusikateadlane Toomas Siitan. FOTO: Mihkel Maripuu

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikateaduse osakonna juhataja professor Toomas Siitan on muusikateaduse ja muusikaajaloo olemust Eestis avanud ja avardanud mitmestki aspektist. Ta oli üks esimesi, kes hakkas euroopalikel alustel süvenema vanamuusika ajalukku ja ajastuteadlikku esitusse ning andma vastavaid ainekursusi. Olin nende hulgas, kellele ta luges vanamuusikakursust muusikakeskkoolis. Need loengud on siiani meeles, võimalus seda muusikat esimest korda kuulda oli paras vapustus.

Tellijale Tellijale

Toomas Siitan on muusikaloo äärmiselt erudeeritud tundja, kuid ta on alati ise ka elava esituse juures olnud: lauljana Eesti Filharmoonia Kammerkooris, hiljem Haapsalu vanamuusika festivalil barokksuurvormide esitusi organiseerides, koondades orkestritesse ja kooridesse Eesti üha arvukamaks muutuvaid vanamuusikainterpreete ning neid esitusi dirigeerides. Artiklist saab lugeda tema huvi tekkimisest vanamuusika vastu ning lisaks kirjeldab ta näiteks seda, kuidas 19. sajandil oli Eesti suuremate linnade muusikaelu igati võrreldav Euroopaga.

28.06.2018 30.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto