Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
29.06.2018
Eesti Uppsala ülikool palus propagandakursuse pärast vabandust Kohtunike valimine politiseeriks kohtud (19) Putku pannud madu leiti naabri küünist President: Mali missioon aitab Eestit kaitsta (1) Majandus 40 000 inimest on juba maksueelarve lõhki ajanud (22) Trumpi tollimaks lööb autode hinna USAs lakke Puhkusetasu pole mõistlik ette välja võtta (10) Välismaa KOHALIK VAADE. Türgi sotse hämmastas valimiskaotus Putin ja Trump kohtuvad Helsingis NATO tippkohtumise edu pant on madal ambitsioon EL õigustab migrantide sortimiskeskuse mõtet ÜRO toetusega (2) Arvamus Urmas Reinsalu kohtutäituritele: keegi ei tee kapitaalremonti hästi toiminud süsteemile Janar Ala: suvevihm (1) Peeter Raudsik: mida üritab Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman oma reformidega saavutada? (1) Toomas Kapp: uputustest Eesti linnades (4) Marti Aavik: kuvaldaga hammaste kallal (35) Juhtkiri: puhkusel õpetaja – me vasakvalitsuse vaenlane (12) Kultuur Eesti muusikalugu on pea tuhande aasta vanune Vägivalla brutaalsuse ja poeesia pühitsemine (1) Sport Noored lavale lubanud Eestit ootab kaalukas esietendus Kui Eesti oli MM-finaalturniirist vaid 45 minuti kaugusel... (2) Ott Järvela kolumn: au au nimel võitlejatele! (1) Teadus «Ma-ilm ja mõnda, mis seal sees leida on». Kuninganna efekt (2) Metsas ei ole nii palju puitu, kui avalikkusele räägitakse (23) Riigil puudub ülevaade erametsade uuendusest Anneli Palo: kui majandaks kogu Eesti metsa püsimetsana? (5) Erametsakeskus: kodumaiseid metsapuu istikuid napib Tartu Putku pannud madu leiti naabri küünist Meelelahutus Koomiks Sudoku

NATO tippkohtumise edu pant on madal ambitsioon

5 min lugemist
  • Brüsselis peljatakse G7 tippkohtumisel juhtunu kordumist NATOs.
  • Trump on praeguseks Euroopa kaitsele andnud rohkem ressursse kui Obama.
  • Türgis arutatakse NATOst lahkumist.
  • Nii USA kui NATO vaatavad ELi kaitsekoostööd pisut kahtlustavalt.
Need Marienbergis asuva Saksa Bundeswehri 371. soomusjalaväepataljoni snaiprid kuuluvad NATO väga kõrges valmisolekus olevas kiirreageerimisjõudude (VJTF) koosseisu. Alliansis töös olev nn 30-30-30-30 plaan peaks NATO kiirreageerimisjõude veelgi tugevdama. FOTO: FABRIZIO BENSCH/Reuters/Scanpix

Kuigi Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi ettearvamatu stiil valmistab Brüsseli diplomaatidele muret, läheb juulikuu NATO tippkohtumine tõenäoliselt hästi lihtsalt tänu sellele, et oodatakse väikseid asju, prognoosib Bruno Lété mõttekojast German Marshall Fund.

Tellijale Tellijale

Käivad jutud, et neil päevil valitseb NATOs üsna mürgine õhkkond.

Ma ei ütleks, et mürgine, aga on mure tippkohtumise tulemuste pärast. Et asjad perspektiivi panna, tuleb märkida, et Walesi ja Varssavi tippkohtumised olid üsna ajaloolised neil öeldu ning otsustatu osas.

Brüsseli tippkohtumine tuleb tulemuste poolest tagasihoidlikum. Pikalt otsiti, mida selle tulemusena välja pakkuda. Ei saa olla lihtsalt elluviimise tippkohtumine. Tõenäoliselt on nüüd tulemuseks nn sõjaline Schengen.

Poliitika mõttes võin otse öelda, et ilmselgelt muretsetakse Atlandi-üleste suhete pärast. Brüsselis pandi tähele, mis juhtus G7 tippkohtumisel (8.-9. juunil Kanadas Charlevoix’s, Trump keeldus kohtumise lõppdeklaratsiooni allkirjastamast – toim). Liitlased Brüsselis loodavad, et NATO tippkohtumine näitab erimeelsuste asemel Atlandi ülest ühtsust.

28.06.2018 30.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto