Sisukord
Keskkond
Tänane leht
29.06.2018
Eesti Uppsala ülikool palus propagandakursuse pärast vabandust Kohtunike valimine politiseeriks kohtud (19) Putku pannud madu leiti naabri küünist President: Mali missioon aitab Eestit kaitsta (1) Majandus 40 000 inimest on juba maksueelarve lõhki ajanud (22) Trumpi tollimaks lööb autode hinna USAs lakke Puhkusetasu pole mõistlik ette välja võtta (10) Välismaa KOHALIK VAADE. Türgi sotse hämmastas valimiskaotus Putin ja Trump kohtuvad Helsingis NATO tippkohtumise edu pant on madal ambitsioon EL õigustab migrantide sortimiskeskuse mõtet ÜRO toetusega (2) Arvamus Urmas Reinsalu kohtutäituritele: keegi ei tee kapitaalremonti hästi toiminud süsteemile Janar Ala: suvevihm (1) Peeter Raudsik: mida üritab Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman oma reformidega saavutada? (1) Toomas Kapp: uputustest Eesti linnades (4) Marti Aavik: kuvaldaga hammaste kallal (35) Juhtkiri: puhkusel õpetaja – me vasakvalitsuse vaenlane (12) Kultuur Eesti muusikalugu on pea tuhande aasta vanune Vägivalla brutaalsuse ja poeesia pühitsemine (1) Sport Noored lavale lubanud Eestit ootab kaalukas esietendus Kui Eesti oli MM-finaalturniirist vaid 45 minuti kaugusel... (2) Ott Järvela kolumn: au au nimel võitlejatele! (1) Teadus «Ma-ilm ja mõnda, mis seal sees leida on». Kuninganna efekt (2) Metsas ei ole nii palju puitu, kui avalikkusele räägitakse (23) Riigil puudub ülevaade erametsade uuendusest Anneli Palo: kui majandaks kogu Eesti metsa püsimetsana? (5) Erametsakeskus: kodumaiseid metsapuu istikuid napib Tartu Putku pannud madu leiti naabri küünist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riigil puudub ülevaade erametsade uuendusest

1 min lugemist
Kuusetaimed on valmis istutamiseks. FOTO: Kertu Kekk

On tervitatav, et metsataimi tootvad ettevõtted suurendavad investeeringuid, et katta kasvavat turunõudlust kodumaist päritolu metsataimede järele. Üldise positiivse fooni taustal on ka mõningaid probleeme, kirjutab metsaoksjon.ee juht Lehar Linde.

Tellijale Tellijale

Esiteks, riigil puudub ülevaade, kui palju ja millega erasektoris raiesmikke uuendatakse. Täpsete andmete puudumist nendib ka Keskkonnaagentuur aastaraamatus «Mets 2014»: «Alates 2014. aastast eramaa kohta andmed puuduvad. Varasemate aastate kohta on teada kavandatud tööde maht, mis oli summeeritud keskkonnaameti registreeritud metsateatiste põhjal. Kuna metsade uuendamine on keskkonda mõjutav tegevus, tuleks taastada metsateatise esitamise kohustus metsauuendustööde tegemisel.»

Metsateatise vajadust toetab ka metsataimede tootmisele kehtestatud nõuete loogika.

28.06.2018 30.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto