Sisukord
Majandus
Tänane leht
29.06.2018
Eesti Uppsala ülikool palus propagandakursuse pärast vabandust Kohtunike valimine politiseeriks kohtud (19) Putku pannud madu leiti naabri küünist President: Mali missioon aitab Eestit kaitsta (1) Majandus 40 000 inimest on juba maksueelarve lõhki ajanud (22) Trumpi tollimaks lööb autode hinna USAs lakke Puhkusetasu pole mõistlik ette välja võtta (10) Välismaa KOHALIK VAADE. Türgi sotse hämmastas valimiskaotus Putin ja Trump kohtuvad Helsingis NATO tippkohtumise edu pant on madal ambitsioon EL õigustab migrantide sortimiskeskuse mõtet ÜRO toetusega (2) Arvamus Urmas Reinsalu kohtutäituritele: keegi ei tee kapitaalremonti hästi toiminud süsteemile Janar Ala: suvevihm (1) Peeter Raudsik: mida üritab Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman oma reformidega saavutada? (1) Toomas Kapp: uputustest Eesti linnades (4) Marti Aavik: kuvaldaga hammaste kallal (35) Juhtkiri: puhkusel õpetaja – me vasakvalitsuse vaenlane (12) Kultuur Eesti muusikalugu on pea tuhande aasta vanune Vägivalla brutaalsuse ja poeesia pühitsemine (1) Sport Noored lavale lubanud Eestit ootab kaalukas esietendus Kui Eesti oli MM-finaalturniirist vaid 45 minuti kaugusel... (2) Ott Järvela kolumn: au au nimel võitlejatele! (1) Teadus «Ma-ilm ja mõnda, mis seal sees leida on». Kuninganna efekt (2) Metsas ei ole nii palju puitu, kui avalikkusele räägitakse (23) Riigil puudub ülevaade erametsade uuendusest Anneli Palo: kui majandaks kogu Eesti metsa püsimetsana? (5) Erametsakeskus: kodumaiseid metsapuu istikuid napib Tartu Putku pannud madu leiti naabri küünist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Puhkusetasu pole mõistlik ette välja võtta

3 min lugemist
  • Praeguse maksusüsteemiga peab hoolikalt jälgima ühes kuus laekuvat tulu.
  • Ettevõtted on töötajaid puhkusetasu ette välja võtmise ohtudes teavitanud.
HKScan Eesti juht Anne Mere. FOTO: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Puhkusetasu ette väljavõtmine võib tähendada töötajale väikest maksukoormuse tõusu, mistõttu on targem lasta puhkusetasu maksta tavalisel palgapäeval.

Tellijale Tellijale

Maksuameti selgitusel võib puhkusetasu ette väljavõtmisel tekkida olukord, kus ühel kuul on inimesel õigus väiksemale maksuvabastusele ja järgmisel kuul suuremale. Näiteks saab töötaja brutotöötasu 1000 eurot kuus ning talle arvestatakse iga kuu maksuvaba tulu 500 eurot. Kui töötaja jääb kaheks nädalaks puhkusele ja otsustab puhkusetasu ette välja võtta, siis kerkib tema selle kuu sissetulek 1500 eurole. Sellelt summalt ei saa tööandja arvestada talle maksuvabaks 500 eurot, vaid hoopis 333,33 eurot.

Hoolimata maksuameti juba kevadel laiali saadetud teadetest, on uue maksusüsteemi see nüanss paljusid siiski üllatanud. Ettevõtete kinnitusel on nad töötajatele muudatustest teatanud ning jaganud ka soovitusi, kuidas oleks nutikam käituda.

HKScani juhatuse esimees Anne Mere ütles, et on loomulik, et inimestel on harjumus lasta puhkusetasu enne puhkusele minemist välja maksta.

28.06.2018 30.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto