Sisukord
MM 2018
Tänane leht
29.06.2018
Eesti Uppsala ülikool palus propagandakursuse pärast vabandust Kohtunike valimine politiseeriks kohtud (19) Putku pannud madu leiti naabri küünist President: Mali missioon aitab Eestit kaitsta (1) Majandus 40 000 inimest on juba maksueelarve lõhki ajanud (22) Trumpi tollimaks lööb autode hinna USAs lakke Puhkusetasu pole mõistlik ette välja võtta (10) Välismaa KOHALIK VAADE. Türgi sotse hämmastas valimiskaotus Putin ja Trump kohtuvad Helsingis NATO tippkohtumise edu pant on madal ambitsioon EL õigustab migrantide sortimiskeskuse mõtet ÜRO toetusega (2) Arvamus Urmas Reinsalu kohtutäituritele: keegi ei tee kapitaalremonti hästi toiminud süsteemile Janar Ala: suvevihm (1) Peeter Raudsik: mida üritab Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman oma reformidega saavutada? (1) Toomas Kapp: uputustest Eesti linnades (4) Marti Aavik: kuvaldaga hammaste kallal (35) Juhtkiri: puhkusel õpetaja – me vasakvalitsuse vaenlane (12) Kultuur Eesti muusikalugu on pea tuhande aasta vanune Vägivalla brutaalsuse ja poeesia pühitsemine (1) Sport Noored lavale lubanud Eestit ootab kaalukas esietendus Kui Eesti oli MM-finaalturniirist vaid 45 minuti kaugusel... (2) Ott Järvela kolumn: au au nimel võitlejatele! (1) Teadus «Ma-ilm ja mõnda, mis seal sees leida on». Kuninganna efekt (2) Metsas ei ole nii palju puitu, kui avalikkusele räägitakse (23) Riigil puudub ülevaade erametsade uuendusest Anneli Palo: kui majandaks kogu Eesti metsa püsimetsana? (5) Erametsakeskus: kodumaiseid metsapuu istikuid napib Tartu Putku pannud madu leiti naabri küünist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ott Järvela kolumn: au au nimel võitlejatele!

2 min lugemist
Lõuna-Korea koondis MMil FOTO: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Jalgpalli MM-finaalturniiri alagrupifaas osutus ühes küsimuses võrdlemisi igavaks. Nimelt said kahes alagrupis edasipääsejad selgeks juba teise vooruga ning suisa üheksa koondist läks kolmandale mängule vastu teadmises, et päästa pole enam mitte midagi ja uks kaheksandikfinaalidesse on sulgunud.

Tellijale Tellijale

Jalgpalli MM-finaalturniiri alagrupifaas osutus ühes küsimuses võrdlemisi igavaks. Nimelt said kahes alagrupis edasipääsejad selgeks juba teise vooruga ning suisa üheksa koondist läks kolmandale mängule vastu teadmises, et päästa pole enam mitte midagi ja uks kaheksandikfinaalidesse on sulgunud.

Neist üheksast tiimist mängis neli teineteise vastu (Saudi Araabia kohtus Egiptusega ning Tuneesia eile õhtul Panamaga), aga ülejäänud viiel – Maroko, Peruu, Lõuna-Korea, Costa Rica ja Poola – tuli vastu koondis, kellele oli mäng endiselt elu ja surma küsimus. Selle kvinteti vägevad ja väärikad lahingud väärivad eraldi tunnustamist ja meenutamist.

Maroko läks Hispaania vastu kaks korda juhtima ja seadis seeläbi ohtu 2010. aasta maailmameistri edasipääsu 16 parema sekka (selleks, tõsi küll, pidanuks Iraani – Portugali kohtumine lõppema ebatõenäolise tulemusega, aga esimese-teise koha arvestust mõjutas Maroko esitus tugevalt).

28.06.2018 30.06.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto