Sisukord
Majandus
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (3) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (1) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (1) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (1) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Mõned suurettevõtted jätsid dividendimaksmise vahele

3 min lugemist
Norma juht Peep Siimon tunnistas napisõnaliselt, et väiksema väljamakse põhjuseks on sellest aastast jõustunud maksumuudatused. FOTO: SANDER ILVEST /

Meie välisomanikele kuuluvad suurettevõtted kasutasid ennetavalt ära sel aastal kehtima hakanud nn küpsetele ettevõtetele mõeldud maksusüsteemi, mille kohaselt kehtestati madalam maksumäär 14 protsenti nendele ettevõtetele, kes maksavad omanikele dividende regulaarselt ehk vähemalt kolm aastat järjest.

Tellijale

Kuna soodsamat maksumäära saab kasutada alles järgmisel aastal ning seda hakatakse arvutama 2018. aasta kasumi põhjal, jätsid mõned välisomanikele kuulunud suurettevõtted, kes seni olid stabiilsed dividendimaksjad, eelmisel aastal omanikutulu maksmata.

Nii on Skandinaavia telekommunikatsiooniettevõttele Telia regulaarselt maksnud omanikutulu Telia Eesti, aga enne nimemuutust nii Eesti Telekom kui ka enne ühinemist EMT ja Elion Ettevõtted. 2016. majandusaasta tulemuste eest maksis Telia Eesti dividendidena omanikule 52,1 miljonit eurot ning maksis sellelt 12,88 miljonit eurot ettevõtte tulumaksu. Eelmisel aastal Telia Eesti omanikutulu ei maksnud.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto