Sisukord
Arter
Postimees
27.05.2020
Video ⟩ «Ujusin üle ja nägin Euroopa Liidu märki.» 38-aastane Aafrika Põhja-Koreast pagenud mees räägib oma põgenemisloo Eesti Piiride avamine tõi Soomest 10 nakkusjuhtumit Ubja lähistel varises sisse vana kaevanduskäik Aab: Rail Balticu Pärnumaa trassi nihkumine ei ole välistatud Eesti lühiuudised Majandus Üle hulga aja laenu võtnud Eesti plaanib veel laenata Majanduse lühiuudised Bolt loodab saja miljoni euro abil turuosa kasvatada Saksamaa valitsus haarab Lufthansas ohjad Maksepuhkusel iga kümnes laen Töötajate palgaootus on kahanenud Kohus vaeb uue õlitehase ehitusluba Välismaa Euroopa rohelised kritiseerivad Eesti investeeringut põlevkiviõlitehasesse Välismaa lühiuudised Kriitikud peavad eriolukorra lõpetamist Ungaris sisutühjaks žestiks Kosmoselendudele koidab uus ajastu Arvamus Mart Raudsaar: uus dimensioon ajakirjanduses Maarja Vaino: hea hautise retsept Andres Peets: maksma peab tee kasutaja, mitte auto omanik Andres Herkel: aeg e-valimised maailma viia Erkki Bahovski: vana normaalsus Uno Ainsoo: ületootmine maasikapõldudel Juhtkiri: kosmos on lähemal kui Paide Kultuur Kuidas mõjutab tehnoloogia inimeste enesetaju? Eino Tambergi sünniaastapäeva tähistatakse suurejooneliselt Ivo Felt: karta on massilist B-filmide puhangut Sport Spordi lühiuudised Urmo Aava ralli MM-etapist Eestis: meie puudused võivad olla tugevused, kui neisse ise usume Erki Nool ootab päeva, mil tema tippmark kukub Tartu Doktor Väino Sinisalu elutöö ei ole tehtud Jüri Saar: Puhuge! Kõvemini! Urmas Kruuse: kriisist saadud kogemus tuleb enda kasuks tööle panna Peep Peterson: nõuan ausaid maasikaid! Linnavalitsuse veebikoosolekule tikkus kutsumata külaline Koroonakriis nullis Tartu raekotta lifti ehitamise Tartu lühiuudised Linn lükkab majanduslanguse hirmus lasteaia kalli remondi edasi Kaasava eelarve ideedest paistab sportlik eluviis Elektrirattaid saab nüüd tasuta parklas laadida Kultuuri lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ära anna siilile lehmapiima!

5 min lugemist
Ehkki lehmapiim rikub siilide seedimise, võib neile alustassile limpsimiseks valada kitsepiima. FOTO: Dmitri Kotjuh

Kes meist ei oleks maakodus siilile alustassilt limpsimiseks piima pakkunud või talvel linnumajakest aeda riputanud? Seda muidugi kõige paremas usus, et teeme loomadele-lindudele head. Küsisime zooloogilt ja loomaarmastajalt Aleksei Turovskilt, kuidas see tegelikult metsikutele loomadele mõjub ja mismoodi peaks käituma, et nood ei kannataks.

Tellijale Tellijale

Aina tihemini võib Facebookis ja Instagramis näha pilte selle kohta, kui tore on siile, oravaid ja teisi väiksemaid metsloomi piimaga toita. Mida sellest arvata?

Siilile ei tohi mingil juhul lehmapiima anda! Lehmapiimas on järgu võrra rohkem antikehi, kui siilide seedimisele sobib. Kui tahad siilikesele piima anda, siis anna kitsepiima, kus on antikehi parajas koguses. Ka loomaaias kasutame teiste loomade poegade toitmiseks kitsepiima, veiste ehk lehmade piima anname aga ainult neile endile. Antikehad on relvad bakterite vastu ja kui neid on väga palju, siis nad tapavad loomulikku eubioosi ehk bakterite kogumit, milleta normaalne seedimine ei ole võimalik.

26.05.2020 27.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto