Sisukord
Kolumnistid
Postimees
06.07.2020
Estoonlased lahkavad Aivar Mäed tabanud süüdistuste tagamaid (4) Eesti Eesti lühiuudised Riigikogu koguneb arutama töölubade pikendamist Martin Helme lubab uut tooni Riigikülasse tulekivi tooma Majandus Majanduse olukord on halb, aga tulevik pakub lootust Majanduse lühiuudised Välismaa Uued viiruskolded sunnivad tuhanded inimesed koduseinte vahele Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Noori rõhub stress ja ühiskondlik surve Doonau delta traditsiooniline eluviis taandub mootorimüra ees Arvamus Peatoimetaja Mart Raudsaar: ajakirjandus ei ole kohus (1) Juhtkiri: EKRE ujub jõuliselt vastuvoolu (5) Juku-Kalle Raid: dalai-laama juubelil on paras meenutada, et ükski autoritaarne suurriik ei ole lihtsalt niisama altruistlik Raimond Kaljulaid: kuidas toetada maaomavalitsusi? 5. juuli 1940: valimisetendus algab Kultuur Kapitalist astub kirikusse ja küsib: «Palju maksab?» Elab veel funk Kultuuri lühiuudised Kas on kerge olla noor?* Sport Tänak meelitas Viru rallile oodatust rohkem pealtvaatajaid Spordi lühiuudised Karistused rikkusid Hamiltoni nädalavahetuse Flora võidutses, Trans kurvastas, Paide rõõmustas Tartu Piret Bristol: muutuste arhitektid Ott Kiens: roheline orav Tartu linnapildis Parkide elurikkuse projekt ei taotlegi harjumuspärast ilu Autovabaduse puiestee avanes rõõmsalt ja rahvarohkelt Tartu lühiuudised Koroonaepideemiajärgne aeg hoiab kliinikumi töötajad valvel (3) Värvika ajalooga Kavastu jõeparv sai uue kuue Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ivan Makarov: keelemõõk tuppe ehk Eestlastele erandeid ei tehta

5 min lugemist
Meeleavaldus Läti keeleseaduse muudatuse vastu Riias. FOTO: Mikhail Korytov / Scanpix

Eestis jätkub ebanormaalne olukord, kui teatud poliitikute huvides on hoida venelasi umbkeelsena ühiskonna äärealadel, et nad jääksid sõltuvaks, justkui vanemate juhatust vajavateks lasteks, kirjutab arvamusportaali kolumnist Ivan Makarov.

Tellijale Tellijale
  • Kohalike sovettidest demagoogide põhimõte on, et eesti keel on Eestis elavale vene inimesele võõras ja vaenulik nähtus.
  • Kui Yana Toom ennustas kiiret (ajaloolises mõõtes) lõppu nii eesti keelele kui ka eestlastele, siis oli see tegelikult aus ja siiras avaldus. Nii ta tõesti arvab ja selle nimel näeb omalt poolt ka vaeva.
  • Meil on olnud väga palju aega selleks, et lahendada eestlaste ja venekeelse kogukonna eraldatuse probleem, kuid meie poliitikud mängisid ikka ja jälle vastandamisele: «jaga ja valitse».
04.07.2020 06.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto