Sisukord
Välismaa
Postimees
07.04.2020
Viirusanalüüsid jätavad küsimused õhku Eesti Eesti lühiuudised Mask võib anda võltsi turvatunde Lahutatud vanemad jäävad eriolukorras laste jagamisel hätta (1) Koroonahirm kiirendas postiringi tunni võrra Majandus Töötuid tuleb esialgu juurde tasapisi Töötasu hüvitisele joosti tormi Majanduse lühiuudised Tallinki uue laeva ehituse algust tähistati videopeoga Autotööstust ähvardab ajaloo suurim kriis Välismaa ELi tööhõiverahastu Eestit esialgu ei huvita Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE. Serbia valitsus võitleb viiruse asemel ajakirjanikega Koroonaviirus sundis Boris Johnsoni haiglavoodisse Arvamus Juhtkiri: maskid ja testid (1) Aimar Altosaar: solidaarsuspuudest Veikko Maripuu: kelle häda on suurem? Ove Sander: kitsa ringi matused eriolukorras järgivad piiranguid Andres Herkel: ärge loovutage kontrolli Kultuur Tühjuse poeesia 2: Veronika Kivisilla (1) Uus rakendus lubab revolutsiooni videovaatamises ARVUSTUS. Moraalsed värdjad nunnuäris Sport Janar Talts: köögipoolt korras hoida on palju raskem kui mängida ERRi spordiboss Rivo Saarna: erameedia tegi olümpiaõigusi omandades vea Tervis Psühholoogiliselt pingeline eriolukord rõhub vaimsele tervisele Tervise lühiuudised Tartu Ärajäetud reiside eest raha tagasi saamises valitseb segadus Artur Kuusi karikatuur: kuidas lapsed lasteaeda saata. Linn lükkab investeeringuid edasi, palkade kallale veel ei lähe (1) Päästjaile teevad muret kulupõlengud ja rahvakogunemised Marju Lauristin nihutas ja nihutab piire ühiskonnas ja inimestes, aga pani tudengi ka punastama Tartu Agro läks 1,2 miljoni euro pärast kohtusse Eesliinil patrullpolitseinik Timo Reinthal arvestab võimalusega, et võib nakatuda Meelelahutus Koomiks Sudoku
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Strauss-Kahni süüdistav naine astus viimaks avalikkuse ette

3 min lugemist
Nafissatou Diallo otsus kohtuprotsessi eel DSK juhtumist avameelselt rääkida on ekspertide sõnul tavatu samm. FOTO: AFP/SCANPIX

USA meediale esimesed intervjuud andnud New Yorgi hotellikoristaja, kes süüdistab Dominique Strauss-Kahni vägistamiskatses, tahab riskantse sammuga aidata kaasa sellele, et rikas ja mõjuvõimas prantslane läheks vangi.

TellijaleGuineast pärit 32-aastane Nafissatou Diallo pakub ajakirja Newsweek värskes numbris seni detailseima kirjelduse sellest, mis toimus maikuus Manhattani Sofiteli hotelli presidendisviidis, kui tollane Rahvusvahelise Valuutafondi tegevdirektor väidetavalt ründas teda seksuaalselt. Tegemist on esimese korraga, kui üks kahest Sofiteli 28. korruse numbritoas 14. mai keskpäeval viibinust on avalikkusele öelnud, mis seal aset leidis.

Talle esitatud süüdistusi seksuaalses kallaletungis järjekindlalt eitava Strauss-Kahni advokaadid on seni kinnitanud, et hotellis toimunud seksuaalakt oli konsensuslik.

Kahjuraha lunimine

Prantslase kaitsjad teatasid kommentaariks Diallo käitumisele (lisaks Newsweekile andis ta intervjuu ka telekanalile ABC News), et hotellikoristaja korraldas meediatsirkuse selleks, et avaldada survet prokurörile mitte taganema süüdistustest Strauss-Kahni vastu. Advokaadid andsid mõista, et Diallo peamine motiiv on kahjuraha lunimine.

Diallo aga ütles enam kui kolm tundi kestnud intervjuu käigus Newsweekile, et avalikkuse ette tuli ta selleks, et Strauss-Kahn läheks vangi. «Ma tahan, et ta teaks, et on mõned paigad, kus ei saa oma võimu ja raha kasutada,» märkis ta.

Enda sõnul ei tahtnud ta üldsuse ette tulla, kuid ütles, et tal pole muud valikut. «Jumal teab, et ma räägin tõtt,» ütles ta ABC Newsile.

Diallo otsus kriminaalkohtuprotsessi eel intervjuusid anda on USA juuraekspertide sõnul tavatu ja riskantne samm. Ühelt poolt võimaldab see tal ära rääkida oma versioon toimunust ja tõepoolest survestada võime juhtumiga edasi minema. Samas võivad kaitseadvokaadid tema säärast meediasse tulekut ära kasutada tõestusena, et Diallot huvitab eeskätt raha ja tähelepanu.

Ähmane taust Guineas

Newsweeki väitel ei oska Bronxis 15-aastast tütart üksik­emana kasvatav Diallo kirjutada ega lugeda üheski keeles ja tal on vähe lähedasi sõpru. Ajakirjale väljendas ta uhkust oma viimase töökoha üle Sofitelis, kus ta teenis 25 dollarit tunnis pluss jootraha.

Kui maikuist intsidenti kirjeldab ta intervjuudes elavalt ja värvikalt, siis palju ähmasemaks jääb tema kunagine elu Aafrikas. Ta ei soovi pikemalt rääkida oma isast, kes juhatas Guinea maapiirkonnas islamikooli, ega ka oma surnud abikaasast ja teisest tütrest, kes suri kolme- või neljakuuselt. Newsweeki sõnul ei tahtnud ta detailselt rääkida ka sellest, kuidas tal õnnestus Lääne-Aafri­kast USAsse pääseda.
Prokurörid on seadnud

Diallo usaldusväärsuse kahtluse alla – seda nii uurijatele antud tunnistuses esinevate vasturääkivuste kui ka tuludeklaratsioonides ja asüülitaotluses esinevate valede tõttu.

Siiski pole võimud veel loobunud Strauss-Kahni vastastest süüdistustest ja ta peab ilmselt juba järgmisel esmaspäeval astuma uuesti kohtu ette. Samas on süüalune koduarestist juba vabastatud.
___________________________________________________

DSK Diallole: «Sa ei pea vabandust paluma.»

06.04.2020 07.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto