L, 2.12.2023

Praktikandid tegutsevad ESTCube-2 meeskonnas

Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
25 suvepraktikanti arendavad Tõraveres kuupsatelliiti, mille esimese versiooni prototüüp ripub observatooriumi lae all (pildil vasakul).
25 suvepraktikanti arendavad Tõraveres kuupsatelliiti, mille esimese versiooni prototüüp ripub observatooriumi lae all (pildil vasakul). Foto: artur laugamets

Kakskümmend viis noort veedavad oma suve Tartu observatooriumi suveakadeemias. Kosmosehuvilised saavad muu hulgas kaasa lüüa kuupsatelliidi ESTCube-2 arendustöös.

«Pakume noortele teadushuvilistele võimalust suvel siin õppides avastada oma nišš – teadusharu, millega ka tulevikus tegeleda,» rääkis observatooriumi projektijuht Karoli Kahn. Praktikandid arendavad observatooriumis satelliidi alamsüsteemide tarkvara, tähekaamerat ja testseadmeid ning löövad käed külge ka inseneritöödel. Lisaks tegutsevad kolm tudengit praktikantidena Eesti ettevõtetes – üks neist on kaitsetööstusettevõttes Milrem ja kaks ettevõttes KappaZeta, kus uuritakse radarkaugseire abil rohumaid.

Lisaks eestlastele lätlased

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles