Sisukord
Sport
Postimees
06.07.2020
Estoonlased lahkavad Aivar Mäed tabanud süüdistuste tagamaid (2) Eesti Eesti lühiuudised Riigikogu koguneb arutama töölubade pikendamist Martin Helme lubab uut tooni Riigikülasse tulekivi tooma Majandus Majanduse olukord on halb, aga tulevik pakub lootust Majanduse lühiuudised Välismaa Uued viiruskolded sunnivad tuhanded inimesed koduseinte vahele Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Noori rõhub stress ja ühiskondlik surve Doonau delta traditsiooniline eluviis taandub mootorimüra ees Arvamus Peatoimetaja Mart Raudsaar: ajakirjandus ei ole kohus (1) Juhtkiri: EKRE ujub jõuliselt vastuvoolu (2) Juku-Kalle Raid: dalai-laama juubelil on paras meenutada, et ükski autoritaarne suurriik ei ole lihtsalt niisama altruistlik Raimond Kaljulaid: kuidas toetada maaomavalitsusi? 5. juuli 1940: valimisetendus algab Kultuur Kapitalist astub kirikusse ja küsib: «Palju maksab?» Elab veel funk Kultuuri lühiuudised Kas on kerge olla noor?* Sport Tänak meelitas Viru rallile oodatust rohkem pealtvaatajaid Spordi lühiuudised Karistused rikkusid Hamiltoni nädalavahetuse Flora võidutses, Trans kurvastas, Paide rõõmustas Tartu Piret Bristol: muutuste arhitektid Ott Kiens: roheline orav Tartu linnapildis Parkide elurikkuse projekt ei taotlegi harjumuspärast ilu Autovabaduse puiestee avanes rõõmsalt ja rahvarohkelt Tartu lühiuudised Koroonaepideemiajärgne aeg hoiab kliinikumi töötajad valvel (3) Värvika ajalooga Kavastu jõeparv sai uue kuue Meelelahutus Koomiks Sudoku

Leok: lootsin, et äkki saan sõitu jätkata

3 min lugemist
Tanel Leok FOTO: Karli Saul/SCANPIX

«Nägin, et ta kukkus, tuli korraks püsti ja siis enam ei tulnud püsti,» meenutas Karoliina Leok ärevaid hetki, kui tema abikaasa Tanel Leok Inglismaal motokrossi MM-etapil raske avarii tegi.

Tellijale Tellijale

Pealtnäha väga jube õnnetus juhtus MX1 klassi teises sõidus, kui Billy MacKenzie (Kawasaki) proovis Leokist üle hüpata, ent põrkas maandumisel eestlasega kokku.

TMi tehasemeeskonnas sõitva Leoki abikaasa sõnul oli mehega juhtunud õnnetus üks jubedamaid asju, mis ta elus näinud. «Olin üsna kaugel, täpselt raja vastas, aga nägin kogu aeg, mis toimus,» meenutas Karoliina Leok. «Nägin, et ta kukkus, tuli korraks püsti ja siis ei tulnud enam püsti. Ma ei teagi, mis ma sel hetkel mõtlesin. ­Ootasin kogu aeg, kas ta tõuseb või ei tõuse. Lootsin, et ikka tõuseb püsti.»

Kuigi süda peksis kõvasti ja hinges valitses teadmatus, ei saanud Karoliina Leok kohe mehe juurde tormata – nimelt jälgis ta võistlust koos poegade, pooleteiseaastase Travise ja peatselt neljaseks saava Sebastianiga. «Kahe lapse, käru ja jalgrattaga ei saa ju joosta,» nentis ta. «Pidin ootama, kuni keegi mulle appi tuleb, alles siis sain talle lähemale minna.»


«Kui nägin, et ta liigutab ja on enam-vähem okei, oli ikka päris suur kergendus,» lisas Karoliina Leok.
Inglismaal Winchesteris peetud etapil avasõidus neljanda koha saanud Tanel Leok sõnas kõigepealt talle omase tagasihoidlikkusega muheledes, et midagi hullu ei olnud, ta lihtsalt kukkus. Ent seejärel rääkis täpsemalt, kuidas õnnetus juhtus.

«Üritasin MacKenziest ja Gregory Arandast mööda sõita, peaaegu sain mõlemast ühe kurviga mööda, aga kui kurvi seest lõikasin, ei saanud sellist hoogu üles, et ühte hüpet üle hüpata. See on kõigile teada, et kui niimoodi sealt seest minnakse, siis järgmist hüpet üle ei saa,» selgitas ta.

04.07.2020 06.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto