Mupo hakkab koolimajade juures valvama
Munitsipaalpolitsei hakkab sügisest valvama mitmes Tallinna koolis. See peaks ära hoidma laste võimaliku popitamise ja suitsukimumise, rääkimata vargustest, või kaklustest. «Meie valve on Pirita majandusgümnaasiumis, loodetavasti juba sel nädalal ka Sikupilli ja Pääsküla gümnaasiumis ning põhimõtteline kokkulepe on Mustjõe gümnaasiumiga,» ütles Tallinna munitsipaalpolitsei ameti juhataja Monica Rand ajalehes Pealinn. Vastava kohustuse on mupole pannud linnavolikogu. (postimees.ee)

Pirital ja Kose-Ristil puhastati reostunud alad
Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondi toetusel lõpetati Pirita jõeoru maastikukaitsealal ja Kose-Ristil jääkreostuse likvideerimise tööd, mis läksid maksma ligi 553 000 eurot.
Pirital asuva suvemõisa hoonestu – Schee­li mõisa – võttis pärast II maailmasõda enda käsutusse Nõukogude armee. Sinn­a rajatud õliküttel katlamajas oli mitu avariid ja lekkeid ning õli valgus pinnasesse. Kose-Ristil toodeti asfaldisegusid, territooriumil ei olnud puhastusseadmeid ja kogu reostus valgus pinnasesse. Pirital tuvastati 700 ruutmeetri suurusel alal reostunud pinnast kogumahuga 1200 kuupmeetrit, Kose-Ristil aga 540 ruutmeetri suurusel alal 3500 kuupmeetrit. (postimees.ee)

    Tagasi üles