Sisukord
Tallinn
Tänane leht
26.11.2020
Eesti teadlased tuvastasid, miks on SARS-CoV-2 nii nakkav (10) Eesti Perling: Isamaa on ainuke konservatiivne partei Eestis (32) Kolm nädalat huvitegevuseta ei tapa (7) Kuidas vältida tervishoiu kokku kukkumist? (13) Eesti lühiuudised Kalevi staadionile on kopp sisse löödud Relvainstruktor sõlmis prokuröriga kokkuleppe Majandus Majanduse lühiuudised Maskikohustus tõotab müüjatele prisket tulu (7) Dow Jonesi indeks purustas maagilise 30 000 punkti piiri Euroopa püüab suure rahaga töötust pidurdada Välismaa Trumpi ja Bideni valikud on erinevad nagu öö ja päev (13) Välismaa lühiuudised Šotimaa tahab lõpetada menstruatsioonivaesuse (8) Briti arheoloog võis leida Jeesuse lapsepõlvekodu (3) Printsess Diana usutleja uurimisele heidetakse ette pealiskaudsust (1) Arvamus Juhtkiri ⟩ Ameerika on tagasi (8) Aimar Altosaar: lõikus võib tulla jõuludeks (2) Ene-Margit Tiit: kriisiolukorras on eksimisel inimelude hind (2) Kaidi Tuisk Ferreira: hetkel on piinlik olla eestlane (2) Jüri Rass: ehitusturg vajab riigi sekkumist MÕTTEKODA ⟩ Eesti puit vajab väärindamist (1) Peeter Koppel: turud majandusbuumi ootuses (1) Sergei Metlev: nõukogude vaenukeelest Fookus JULGEOLEK ⟩ Martin Hurt: sisekaitse reserv või kriisireserv – nimi ei muuda olemust JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: järgmist kriisi ju ei tule Kultuur Tantsud valgete põtradega PÖFF ⟩ Naine, kes läheb üksi kõigi vastu Raamat, mis mõjutas südame rütme Krimiromaan, mille üks tegelane on lumi PÖFF ⟩ Halenaljakas ja kurb hirm PÖFF ⟩ Muinaslugu selfides Sport Spordi lühiuudised «Jumala käega» Diego Maradona – poolingel, poolkurat ja suur jalgpallur Eesti vormelitalendi F1-lootus elab ebaõnnestunud hooaja kiuste edasi Teadus Teadlased: kevadised koroonaviiruse tüved on Eestist kadunud (5) GRAAFIKUD ⟩ Koroonaviiruse selgroog on murtav (5) Maa Elu Metsatalus valmib toidumaailma Oscarit väärt toit Saeveskid on hädas palkide hankimisel (5) Sae valik tasub põhjalikult läbi mõelda Töörõivas ei tohi töötada sinu vastu, vaid koos sinuga Maastikusõidukiga liiklejal tasub põgenemise asemel reegleid järgida Väikeste puitmajade nõudlus kasvab Töömahukat söötmist korraldab järjest automaatsem tehnika Valgusreostus tekitab hulga keskkonnaprobleeme Järjepidev ühekülgne toitumine võib päädida magneesiumipuudusega Rohelist, musta ja valget pipart saadakse ühest taimest Elustiilitalu tõestab, et elu maal on võimalik Tartu Linnaraamatukogu töötajad umbusaldavad uut direktorit (2) Jaak Aru: miks vallavalitsus eelistab riiulifirmat elanikele? Tartu lühiuudised Pensionär võib tasulisele testile minnes hätta jääda Südalinna kerkib härmas torude peale uisuväli Kirepi sai aasta külaks teisel katsel Metsast välja tõrjutud noored karud tükivad teedele ja asulatesse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lühidalt

1 min lugemist

Tellijale Tellijale

Mupo hakkab koolimajade juures valvama
Munitsipaalpolitsei hakkab sügisest valvama mitmes Tallinna koolis. See peaks ära hoidma laste võimaliku popitamise ja suitsukimumise, rääkimata vargustest, või kaklustest. «Meie valve on Pirita majandusgümnaasiumis, loodetavasti juba sel nädalal ka Sikupilli ja Pääsküla gümnaasiumis ning põhimõtteline kokkulepe on Mustjõe gümnaasiumiga,» ütles Tallinna munitsipaalpolitsei ameti juhataja Monica Rand ajalehes Pealinn. Vastava kohustuse on mupole pannud linnavolikogu. (postimees.ee)

Pirital ja Kose-Ristil puhastati reostunud alad
Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondi toetusel lõpetati Pirita jõeoru maastikukaitsealal ja Kose-Ristil jääkreostuse likvideerimise tööd, mis läksid maksma ligi 553 000 eurot.
Pirital asuva suvemõisa hoonestu – Schee­li mõisa – võttis pärast II maailmasõda enda käsutusse Nõukogude armee. Sinn­a rajatud õliküttel katlamajas oli mitu avariid ja lekkeid ning õli valgus pinnasesse. Kose-Ristil toodeti asfaldisegusid, territooriumil ei olnud puhastusseadmeid ja kogu reostus valgus pinnasesse. Pirital tuvastati 700 ruutmeetri suurusel alal reostunud pinnast kogumahuga 1200 kuupmeetrit, Kose-Ristil aga 540 ruutmeetri suurusel alal 3500 kuupmeetrit. (postimees.ee)

25.11.2020 26.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto