P, 29.05.2022

Milles peitub Eesti epeenaiskonna fenomen?

Merili Luuk
Milles peitub Eesti epeenaiskonna fenomen?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti MMi koondise liikmed Julia Beljajeva, Irina Embrich ja Kristina Kuusk kaasasid Nelli Differti ning harjutasid MMiks Jaapanis. Sparringupartnereid oli neil murdu.
Eesti MMi koondise liikmed Julia Beljajeva, Irina Embrich ja Kristina Kuusk kaasasid Nelli Differti ning harjutasid MMiks Jaapanis. Sparringupartnereid oli neil murdu. Foto: Erakogu

Eesti vehklemismaastik on isegi tigedam kui herilaspesa, kuid oma sportlik viha on suudetud vormida ka tulemusteks. Kuuel viimasel aastal on Eesti epeenaised toonud suurvõistlustelt koguni 14 medalit ning ka enne Hiinas Wuxis peetavat MMi elatakse järjekordse medali ootuses. Ent mis paneb konkurente eestlannade ees kogu aeg värisema?

Wuxis pole varem MK-etappe korraldatud, küll aga peeti seal kaks aastat tagasi Aasia meistrivõistlused. Eestlastel pole Hiinas siiski viimastel hooaegadel käsi kõige paremini läinud, sest poodiumile on jõudnud vaid Irina Embrich (2015). Samas on Suzhous ja Nangjingis peetud MK-etappidel edu saatnudki just Aasia, eelkõige Hiina enda vehklejaid – eelmisel aastal võeti kodumaal suisa kolmikvõit.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Sport
Tarbija
Tagasi üles