Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Martin Mölder: Eesti poliitika nähtavad jõujooned suvises vaikelus

4 min lugemist
  • Sotsid ei suuda ilmselt kõigutada EKRE kindlat kolmandat kohta.
  • Kesk on võrreldes Reformiga paremas positsioonis, kui ta oli aasta alguses.
  • Suurim võimalike toetajate potentsiaal on Isamaal.
Martin Mölder FOTO: Tiit Mõtus

EKRE jätkuvalt tõuseb, Isamaal on kõige lihtsam hääli võita ja Reform on kaotanud eelist, kirjutab politoloog Martin Mölder vaadeldes suvised erakondade reitinguid, kus valija tahe üha selgemini välja joonistub.

Tellijale

Kui jätta kõrvale üksikud diskussioonid mõne päevakorda kerkinud teema üle või mõne toetust kaotanud erakonna ennasthävitavad võbelused, siis on Eesti suvi parteipoliitiliselt vaikne. See tuulevaikus on hea hetk hindamaks meie parteide positsioone enne, kui valmiskampaania suve lõppedes taas korraliku hoo sisse saab.

Vaatamata sellele, et viimaste küsitlustulemuste järgi on pingerida aasta algusega võrreldes praktiliselt sama, on toimunud mõned olulised nihked. Suuremad trendid tulevad välja alles siis, kui vaatame erakondade toetuse arengut pikema aja vältel ning arvestame mitte ainult seda, kellele oma hääl antakse, vaid ka seda, kes võiksid olla valijate teised eelistused.

23.07.2018 25.07.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto