Sisukord
Arvustused
Tänane leht

Positivuse külastajate patud lunastati

5 min lugemist
Nick Cave & The Bad Seeds Positivuse festivalil. FOTO: Kadi-Maarja Võsu

Järjekorras 12. Baltimaade suurima muusikapeo õhustik on muutunud üha sarnasemaks mõnikümmend kilomeetrit põhja pool toimuva Weekend festivali omaga. Alternatiivsema maitsega külastaja rõõmuks leidus siiski veel põnevaid nurgataguseid artiste, kirsiks tordil täiesti omas klassis Nick Cave & The Bad Seeds.

Salacgrīva mändide all toimuv Positivus on alternatiivsest algusest muutunud pea täielikult peavoolu festivaliks. Kadunud on alternatiivikute lemmik I Love You lava ja Palladiumi telk. Tundub, et eelarvet on kõvasti koomale tõmmatud, ja kuigi iga nurga peal leidus toidukohtasid, oli puudus huvitavatest artistidest, keda avastada.

Tellijale Tellijale

Avapäevale andis pealaval tugeva alguse NOËP, kes on Eesti muusikamaastikul hõivanud enneolematu positsiooni. Ta on 21. sajandi artist, mees, kes toodab oma nišis – kaasaegses klubimõjutustega popmuusikas – ühe hiti teise järel ja rikub visa järjekindlusega rahvusvahelist õhuruumi. Kui kell 19 Positivuse avapäeval mitmesaja inimese pealava ees karglema panemine mingi näitaja on – ja seda ta on –, siis on NOËP kindlasti üks suurima rahvusvahelise mõjuga peavooluartiste Eesti muusikas.

Järgmisena vallutas pealava mässuline Rootsi popprintsess Tove Lo, kes oli Läti publikust vaimustunud. Ilmselgelt oli tunne vastastikune, sest Tove seksuaalsusest särisev maitsekas popp muutis pealava esise suureks elektropopi tantsupeoks.

23.07.2018 25.07.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto