Sisukord
Majandus
Tänane leht

Tühjaks tehtud transpordifirma uus juht: me ei alusta isegi nullist, vaid miinusest

4 min lugemist
  • Tuntud transpordifirma tühjakskantimist on asunud uurima prokuratuur
  • Via3L Speditionile tekitatud kahju võib ulatuda 6 miljoni euroni
  • Süüdistuste alla jäänud eksjuhid eitavad kõike
Paari kuu eest Via3L Speditioni uue juhina alustanud Seppo Tanieli sõnul oli vaatepilt tühjas kontoris sürrealistlik. FOTO: Sander Ilvest

Ühe nädalavahetusega kogu vara ja töötajad kaotanud transpordi- ja logistikafirma Via3L Speditioni uue juhi sõnul näevad nad praegu kurja vaeva, et ettevõte uuesti üles ehitada. «Kui klassikaline idufirma alustab nullist, siis meie alustame miinusest,» ütles ta.

Tellijale Tellijale

Juuli alguses tabas Via3L Speditionit šokk, kui suuromanikud avastasid, et olid paari päevaga ilma jäänud ettevõtte autodest, arvutitest, klientidest, oskusteabest, aga ka pea kõigist töötajatest. Firma omanikud eesotsas Meelis Saaresaluga süüdistasid suurvarguses otseselt Via3L Speditioni eksjuhte Elmer Maasi ja Lauri Latti, kes kuuldavasti alustasid kõrvalt uue logistikafirmaga Nordic Spedition OÜ. Olgu siiski öeldud, et kumbki mees ei kuulu praegu formaalselt viimase juhatusse ega omanike ringi.

Maas ja Latt meediale kommentaare ei jaganud. Küll aga ütlesid nad advokaat Paavo Kochi suu läbi, et nemad pole midagi omastanud ega varastanud, vaid nad lahkusid firmast, kuna kõik läbirääkimised ettevõtte enamusosanikega jooksid ummikusse.

24.07.2018 26.07.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto