Sisukord
Arvamus
Tänane leht

Postimees 1938. aastal: liiklemiskontrolli tulemusi

1 min lugemist
Autobuss 1938. aastast (Volvo B14). FOTO: Eesti Bussiajaloo Selts

Maanteede talitus teatab: maanteede talitus teostas 21. juulil jõuvankrite ja liiklemise kontrolli Tallinna-Pärnu-Sindi-Vändra-Tori-Käru-Kohila-Tallinna vahelistel teedel. Kontrolliti 39 jõuvankrit, korras leiti oleva 29 jõuvankrit, koha peal trahviti 8 sõidukit, protokolle koostati 2.

Loomade karjatamise eest maanteedel trahviti kahte loomaomanikku. Peale selle hoiatati jalgrattureid, kes sõitisd maanteel kas kõrvuti, kahekesi üheistmelisel jalgrattal või vabastades käsi käepidemelt, ja hobusemhi, kelle hobustel puudusid rauad suus.

Lubamatu on, et vanemad saadavad väikesi lapsi kuni 10 aasta vanuseni täiskasvanud inimeste jalgratastel majapidamisasju korraldama. Autoga sõites näeb neid rohkesti maanteel ristlemas. Lapsed ei ulatu sadulas istuma ja hoiavad endid rattaraami vahel. Ratta juhtimine on niiviisi ebakindel ja noori sõitjaid varitsevad õnnetused.

Liiklemismääruste § 20 järele on lastele alla 10 aasta jalgrattaga sõitmine lubatud ainult erilistel jalgrattasõiduteedel, mitte mingil tingimusel aga maanteedel või tänavatel. 25.07.1938

Seotud lood
24.07.2018 26.07.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto