Sisukord
Arter
Postimees
10.08.2020
«Eesti on ju e-riik. Kuidas siis nii läks?» (19) Eesti Eesti lühiuudised Katastroof nõudis 14 inimese ja lennufirma elu Eesti mee müük kasvas hüppeliselt Majandus Hinnalangus tuleb kasuks jõukamatele (2) Dollar odavnes juuli teises pooles järsult Majanduse lühiuudised Välismaa Minsk jäi ärevalt ootama valimiste järellainetust (5) Välismaa lühiuudised Liibanonlased nõuavad võimukandjate kõrvaldamist (1) Instagrami-aktivistid paljastavad Egiptuse eliidi jõledusi Arvamus Juhtkiri: digiriigi kõikuv kuvand (1) Tuuli Põhjakas: vajalik puhkus «tavalisest» Jürgen Ligi: Martin Helme huvide konflikt (95) Kaarel Vanamölder: kriisikevade õppetund? (2) Lemmit Kaplinski: peatagem raudtee elektrifitseerimine (10) Edward Lucas: õnn väljendada arvamust (4) Kultuur Tartuffi soovitused: traditsioonilised lembeavaldused ja iseäralikud armastuslood (1) Toomiku helged varjundid (14) Sport Anett Kontaveit jahib karjääri teist triumfi Spordi lühiuudised Vundamendi ladumine võttis peatreeneri isegi korraks naeratama Lillemets rassis end üksinda maailmas teiseks, Alver tõukas Balta troonilt Tartu Napsumüügi piirang paneb pubid proovile ja ööklubid kinni (4) Kätlin Konstabel: koroonajooksikud, mõistus ja tunded Unustage rohelised mehikesed! (1) Metsatüli jõudis kohtusse (1) Tartu lühiuudised Ööd on siin mustad ja rahvast kõvasti vähem kui reedeti tavaliselt Raha ajas Naiivi pidajad ja majaomaniku tülli Õed püüavad mitte lasta elul endast üle sõita Kriis tõi juurde hulga linnaaednikke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uus tase virtuaalreaalsuses

3 min lugemist
Nii näeb välja inimene visrtuaalreaalsuses. FOTO: EERO VABAMÄGI/EESTI MEEDIA FOTO: Eero Vabamägi

Virtuaalreaalsuse puhangut on oodatud juba mitu head aastad, kuid siiani on see jäänud üsna nišikaks. Uus, äsja ka Eestisse jõudnud seade annab uut lootust. Arter käis ja pistis pea virtuaaltulle.

Tellijale Tellijale

Mu ees särab päikesekiirtes lumine jäljerada, mida pidi sean oma samme ülespoole. Enam pole palju minna – tipukoonus on juba käega katsuda. Uudishimu sunnib rajalt veidi kõrvale lumekarniisile astuma (mida tegelikult ju kunagi ei teeks!), et heita pilk kolm kilomeetrit allpool voolavale Khumbu liustikule ja selle Lõunarübjale tõusvale jääkosele – ja hetkeks tõmbab kõik soolikad sees jonksu, vertigo teeb oma töö. Teiselpool kuru olev Makalu 8470 m tipp on juba jupp maad allpool ning siin ta on – 8848 m Everesti tipp, iga alpinisti unistus, mis minul jäi saavutamata ning ma pean oma seitsme kilomeetriga leppima. Vaatan ringi ja kõrgemal, terves maailmas pole muud kui taevas, maailma katus. Ainult paganama palav on (Eesti suvi?), hapnikupuudust ei tunne ja ka seljakotti pole õlgu rõhumas.

Jah, Everestil käisin ma mõni päev tagasi Arvutitarga kontoris, kuhu nad olid üles seadnud äsja meile Eestisse saabunud HTC VIVE Pro virtuaalreaalsuse (VR) komplekti. Aga elamus oli ehe, vaated suurepärased ja juba selliste maailmarändude nimel oleksin ma valmis seda imevidinat endalegi soetama. Kui ainult hinnasilt tal pisut väiksem oleks – 1500 eurot paneb ikka kukalt sügama.

Mida siis see uus imevidin endast kujutab?

08.08.2020 10.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto