Sisukord
Film
Tänane leht
28.10.2020
Koroonaviirus Eestis: kõnnime praegu mõõgateral (7) Eesti Tallinna sotsid toetavad Roheliste petitsiooni, Saar ei pane allkirja (8) Riik ravib looma- ja marjaäri haavu (1) Eesti passide kujundus muutub Eesti lühiuudised EKRE saadab ERRi nõukogusse Anti Poolametsa E-riik astub järgmise sammu laia maailma (2) 108-aastane Illa Toompuu tahab elada veel 80 aastat Majandus Eestis jõudis kriis töötajateni kiiremini kui mujal Euroopas (1) Majanduse lühiuudised Alibaba tütarettevõte teeb ajaloo suurima IPO Suurtööstused saavad rohetasudele maksulae Tehnika lühiuudised Välismaa Kohalik vaade ⟩ Valitsuse kehtestatud uued piirangud läitsid rahvas vihaleegi Valgevene opositsioon üritab streigiga Lukašenkat murda (1) Postimees USAs ⟩ Kuus päeva valimisteni: California kohal on sinine taevas (1) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri ⟩ Vaba maailma valimised Tiit Loim: kõurikute kõigutamatu ülemvõim Toomas Vitsut: piiridest väljuv riik Peatoimetaja Mart Raudsaar: ühel päeval saame meiegi Pulitzeri* (1) Tiia Lister: nõiaring õpetaja elukutse ümber (1) Erkki Bahovski: sõna ja tegu TERVISHOID ⟩ Janika Kõrv: Eesti insuldiravi kasvas Euroopa meistriks TERVISHOID ⟩ Ken Kalling: lastehalvatuse epideemiast sündis uus ravisuund TERVISHOID ⟩ Kadri Tammepuu: kutsumata külaline külvab õnnetust Kultuur Kuidas seletada pilte surnud punktile Kultuur lühidalt Salapilk võõrasse külmkappi «Rebecca» on kummituslugu ilma kummituseta Sport Belgia MM-ralli võib kujuneda rehviloteriiks, millega pani Aava 11 aastat tagasi täppi (1) Spordi lühiuudised Kaia Kanepi jätkab pingelist punktijahti Hyundai rallitiim oli sunnitud koroona tõttu tehase sulgema Toijala loodab kokku saada parimat koosseisu, kuid arvestab võimalike tagasilöökidega Teadus Kas pandeemia näitab teed kliimasõbralikule maailmale? (1) Tartu Raha on makstud, aga internetti pole Toomas Kiho: südalinna kultuurikeskus kui Tartu päästeplaan Oliver Mõttus: abielureferendum viib valele teele Maakonna liinivõrku ootab ees raputus Tartu lühiuudised Kasekese restorani lammutus seisab ehitusloa taga Judokad võitlesid välja neli kulda Korvpallurid ihkavad võitu Mõned oskavad anekdoote rääkida ja teised mitte, Peeter Tulviste oskas Peeter Tulviste ja kirjastus Ilmamaa Meelelahutus Koomiks Sudoku

Filmiarvustus «Kuidas pidudel tüdrukutega rääkida»: tulnukate punk

2 min lugemist
Kaader filmist «Kuidas pidudel tüdrukutega rääkida» FOTO: tootja

«Kuidas pidudel tüdrukutega rääkida» on kummastav, aga lõbus segu 70ndate pungist, Londoni tööstusrajooni igapäevast ja Neil Gaimani ulmest. Tegevustik läheb käima, kui noored ja möllavate hormoonidega punkarid otsivad ööpimeduses pidu ja satuvad juhuslikult veidra väljanägemisega seltskonna olengule. Esialgu peavad nad neid California turistideks ent siis selgub, et tegu on maaväliste kolooniatega.

Tellijale Tellijale

Peategelane, lihtsa äärelinna üksikema poeg Enn (Alex Sharp) kohtub maavälise tüdruku Zaniga (Elle Fanning), kes tahab oma koloonia reeglitesse rohkem vabadust. «Tee minuga veel punki,» ütleb ta Ennile, kui ta saab 48 tunniks loa lahkuda oma kaaslaste juurest. Nüüd hakkab hargnema intergalaktiline armastuslugu, kus ei ole enam selge, kes on rohkem inimene, kas punkar või tulnukas.

Huvitaval kombel mõjub maaväline olend rohkem punkarina kui punkarid ise. Zan ihkab vabadust oma ahistavast maailmast, kus kõik koloonia õed ja vennad on surutud rangetesse kastidesse. Individuaalsust kuulutatakse kooris skandeerides. Ühtlasi söövad iga elutsükli lõpus vanemad oma lapsed ära. Zan on lapselikus vaimustuses pungi vabaduseihalusest ja kogemata avaldub kohalikule pungikuningannale Boudicea’le (Nicole Kidman) ka tulnuka punklaulja anne. Ehkki Zan seikleb koos Enniga Londonis, et pungi ja maise elu kohta rohkem teada saada, õpib inimene tulnukalt lõpuks inimeseks olemise kohta rohkem.

27.10.2020 28.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto