Sisukord
Tänane leht
Postimees
08.08.2020
Eesti Suurõnnetus Eestis eeldaks saatuslike apsude jada (13) Eesti lühiuudised Tuhandeid tonne plahvatavat väetist Tallinna rinnal (19) Taevast langemata jäänud rootslaste lipp Russalka ristmiku kiiruskaamerad pandi tööle Laagna tee kihutajad jäeti vahi alla Majandus Ehitusturul toimus teises kvartalis suur nihe Pandeemia tegi investoritest spekulandid (2) Välismaa Tuuleveskitega võitlev südi naine Arvamus Tuuleveskitega võitlev südi naine Diplomaadi sõnad (2) Kuningas pages riigist Koroonaohjeldaja Juhtkiri: õnnetus sosistab tulles (1) Aimar Altosaar: sambala-la-la (6) Päeva karikatuur (1) Sport Spordi lühiuudised Karl Mihkel Elleri kolumn: koroonavari kahel Eesti rallivõistlusel Ralliportaali peatoimetaja: soomlased tegid õige otsuse, eestlased seisavad MM-etappi korraldades silmitsi suure ohuga (9) SUUR INTERVJUU ⟩ Soome korvpalli «hea diktaator» Henrik Dettmann: oleme palju õppinud ka eestlastelt Hispaania meistriga koostööd pikendanud Raieste: leping oli meeldiv üllatus Kergejõustikusuve tipphetk: kui kaugele hüppab Balta ja kas salapärane Kanter teeb taas Kupperile tuule alla? Merendus Paadimootorite Mercedeste tootmine lõpetati päevapealt Merenduse lühiuudised Arter Mihhail Lotman: Maine seisukohalt on just parempoolse erakonnaga liitumine patt (21) Kirgedetorm imekauni Missis Estonia selja taga 18-aastane, kes ei tohi paljastada tsunfti saladusi (3) Kristina Herodes: Litsid ja lollid (2) Seiklused rattateel nr 10 Paras aeg olla Pärnus või Põlvamaal Läbi bürokraatia kadalipu inimtühjale Kreetale Suvikõrvitsaõied, suvine kodugurmee Luksusmaastur! Ei, see on siiski mootorratas. Sõiduproov Triumph Tigeriga Kolmveerand sajandit tuumarelva Paljastav bikiinimood Eestist külvab suudlusi ja põnevust Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Vali mind» otsustab saatuse sekunditega

2 min lugemist
Kristjan Jõekalda vestleb saate «Vali mind» mängijatega. Vasakult esimene neiu Maali, kellele ei meeldi kapsasupp, ja paremalt teine Evelin, kes jagas oma muljeid saates osalemisest. FOTO: Kanal 2

Kanal 2 uus paarileidmissaade «Vali mind» hiilgab 21. sajandile omase tempokusega. Ühes noormehest ja 30 neiust koosnevast seltskonnast leitakse õige paar napi 12 minuti jooksul ja nii saate kestel kolm korda.

Tellijale Tellijale


Kaadri taga kulgeb aeg aga hoopis teises tempos. Tüdrukud tulid telemeiki saama kella 9–10 vahel hommikul, aga esimese saate salvestus saadi purki alles kell kuus õhtul. Kokku plaaniti päeva jooksul salvestada koguni neli saadet, kuid lõpptulemuseks jäi kaks. Tõsi küll, teine läks juba kiiremini.

«Vahepeal ei töötanud need puldid, kus pidime punast tuld vajutama, ja siis oli probleeme mikrofonijuhtmetega,» rääkis üks saates osalenud daamidest, 36-aastane Evelin. Tema oli üks neist, kes esimeses saates paarilise leidis ja lõunamaa kuurorti puhkama sõidab.

Kristjan Jõekalda juhitav «Vali mind» meenutab omaaegset hittsaadet «Reisile sinuga» vaid sisu poolest: võõrad inimesed saavad saates kokku ning sõidavad preemiareisile. Vormiliselt on asi hoopis midagi muud. Sisseostetud formaat näeb ette, et 30 naise ette astub üks mees. Kui mees ei meeldi, annavad daamid sellest märku punase tulega. Kolme vooru järel jääb järele vaid kaks naisvõistlejat, kes on nõus mehega tutvuma, ja siis on valikuõigus juba tugevama soo käes.

Esimesel salvestuspäeval astus Jõekalda aeg-ajalt mõne neiu juurde ja päris, miks too just nii hääletas. Evelin rääkis, et enne saadet paluti neil «huvitavaid põhjendusi» esitada, sest oleks igav, kui vastustest kõlaks vaid «Pole minu tüüp».

Maali näiteks süütas punase tule noormehe ülestunnistuse peale, et kõige paremini tulevat tal välja kapsasupp. Hiljem tunnistas Maali siiralt, et ta tõepoolest ei salli seda toitu silmaotsaski.

Võiks arvata, et 30 naise vahel, kes peavad kolme mehe pärast võistlema, tekib tuline naiselik konkurents. Nii see siiski ei ole. «Tohutult tore oli, et tüdrukud selle ootamise ajal omavahel suhtlesid. Käisime koguni esimest saadet koos pubis vaatamas,» rääkis Evelin, kes sai kutse saates osaleda suhtlusportaali rate.ee kaudu. «Võib-olla tekib neid kohtumisi veelgi, pikalt koos olemine lähendas meid. Kes oma saates võitsid ja välja läksid, jäid kohapeale saadet vaatama, kuidas teistel läheb. Mina ka.»

Evelin tunnistas, et läks saatesse lootuses võita tasuta reis, aga samas oli ka huvitav vaadata, kuidas telesaade valmib.

«Minu kaaslane on tore inimene,» tunnistas Evelin. «Temast võib saada hea sõber, aga vaevalt et midagi enamat. Kui koos tüdrukutega saadet vaatasime, kuulsin, et üks naine on oma saatekaaslasega pärast salvestust juba viis-kuus korda kokku saanud. Neil hakkas toredasti klappima.»

Evelini viis valik kokku 30-aastase Ergoga, kes on telemängudes vana kala. Näiteks käis ta eelmise aasta märtsis saates «Tõehetk», kus tunnistas, et on lapsena kassi põlema pannud ning soovinud lähedase inimese surma. Toona teenis ta teleesinemisega 100 000 krooni, seekord reisi Egiptusesse. 

Kommentaar

07.08.2020 09.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto