Sisukord
Arvamus
Postimees

Postimees 1925. aastal: Ameerika karskustegelane Eestis

1 min lugemist
Pildile on jäänud vaid väike osa puskariajamisega seotud kraamist ja alkoholist, mis konfiskeeriti 1919. aastal ja läks hävitamisele. FOTO: Eesti Rahva Muuseum

Eile jõudis Tallinnasse Ameerika karskustegelane Johnson. Samal päeval võttis riigivanem teda jutule. Jutuajamise algul vahetati mõtteid Eesti majandusliste olude üle, peatati eriti meie rahvakooli elu ja arenemise juures.

Selle järele selgitati karskusliikumise seisukorda Eestis. Mr. Johnson kinnitas, et Ameerika keeluseadusele on seltsinud sama pahe, mis Eestis 1919. a. maksnud keeluseaduse ajal ilmsiks tuli, s.o. salaviina põletamine.

Ameerika karskustegelane avaldas lootust, et tema kodumaal sellest pahest kord võitu saadakse. Kõneldi veel 1926. a. juulikuul Eestis ärapeetavast üleilmlisest karskuskongressist. Mr. Johnson lubas sel korral jälle meie külaliseks olla. Lõpuks avaldas külaline riigivanemale, et ta vastuvõtmisega Eestis väga rahul on ning siit head muljed ja mälestused kaasa viib.

Päras vastuvõtmist riigivanema juures sõideti Seevaldi, kus tutvuneti joomahaigetega. Käidi sõja muuseumis, postkontoris ja mujal. Õhtul kl. 7 algas karskus-kõnekoosolek Jaani kirikus. Eestist lahkub hr. Johnson täna hommikul ja sõidab edasi Soome. 31.07.1925

Seotud lood
30.07.2018 01.08.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto