Margus Tsahkna: riigikogu tugevdamise reform

Margus Tsahkna FOTO: Tairo Lutter FOTO: Tairo Lutter

Riigikogu liige Margus Tsahkna loodab sügisel viia parlamendi töölauale viis ettepanekut, et muuta riigikogu senisest avatumaks, tugevamaks ja esinduslikumaks.

Tellijale Tellijale

Riigikogu esimehe Eiki Nestori reaktsioon Eesti 200 ühe eestvedaja, ettevõtja Meelis Niinepuu ettepanekutele riigikogu tugevdada pani mind pead kratsima.

Nestor sõnas: «Mulle ka meeldib, kui inimesed tulevad poliitikasse erinevatelt elualadelt erineva kogemusega. Kahjuks olen näinud edukaid ja hakkajaid ettevõtjaid hoogsalt poliitikuks saamas ja sama hoogsalt sealt lahkumas. Neil on olnud raske mõista, mis vahe on riigil ja äriühingul.»

Mina ei oleks nii kriitiline ettevõtjate suhtes ega keskendunud praeguse riigikogu töökorralduse kaitsele. Eriti ohtlik on see, kui tegevpoliitikud jõuavad arusaamisele, et teised ühiskonna grupid võiksid nende mängumaalt eemale hoida.

Pikaajalise riigikogu, valitsuse ja ka erakonna töö kogemusele toetudes arvan, et pigem peab teemat vaatama avatud pilguga. Nõrga riigikogu probleem on olemas ja süveneb.

31.07.2018 02.08.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto