Sisukord
Arvamus
Postimees
07.04.2020
Viirusanalüüsid jätavad küsimused õhku Eesti Eesti lühiuudised Mask võib anda võltsi turvatunde Lahutatud vanemad jäävad eriolukorras laste jagamisel hätta (1) Koroonahirm kiirendas postiringi tunni võrra Majandus Töötuid tuleb esialgu juurde tasapisi Töötasu hüvitisele joosti tormi Majanduse lühiuudised Tallinki uue laeva ehituse algust tähistati videopeoga Autotööstust ähvardab ajaloo suurim kriis Välismaa ELi tööhõiverahastu Eestit esialgu ei huvita Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE. Serbia valitsus võitleb viiruse asemel ajakirjanikega Koroonaviirus sundis Boris Johnsoni haiglavoodisse Arvamus Juhtkiri: maskid ja testid Aimar Altosaar: solidaarsuspuudest Veikko Maripuu: kelle häda on suurem? Ove Sander: kitsa ringi matused eriolukorras järgivad piiranguid Andres Herkel: ärge loovutage kontrolli Kultuur Tühjuse poeesia 2: Veronika Kivisilla (1) Uus rakendus lubab revolutsiooni videovaatamises ARVUSTUS. Moraalsed värdjad nunnuäris Sport Janar Talts: köögipoolt korras hoida on palju raskem kui mängida ERRi spordiboss Rivo Saarna: erameedia tegi olümpiaõigusi omandades vea Tervis Psühholoogiliselt pingeline eriolukord rõhub vaimsele tervisele Tervise lühiuudised Tartu Ärajäetud reiside eest raha tagasi saamises valitseb segadus Artur Kuusi karikatuur: kuidas lapsed lasteaeda saata. Linn lükkab investeeringuid edasi, palkade kallale veel ei lähe Päästjaile teevad muret kulupõlengud ja rahvakogunemised Marju Lauristin nihutas ja nihutab piire ühiskonnas ja inimestes, aga pani tudengi ka punastama Tartu Agro läks 1,2 miljoni euro pärast kohtusse Eesliinil patrullpolitseinik Timo Reinthal arvestab võimalusega, et võib nakatuda Meelelahutus Koomiks Sudoku
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Justin Petrone: Pikk kuum suvi

3 min lugemist
Lapsed Rakvere pargitiigis jahutust otsimas. FOTO: Marianne Loorents/Virumaa Teataja

Juba nädalaid on meid igast küljest rünnanud palavus ja kuumavine. Temperatuur tõuseb nii mõnelgi pärastlõunal kolmekümne kraadini ning maapind kõrbeb lakkamatu päikese all, ihaldades äikesetormi, mida ei tule või mis kihutab liiga kiiresti üle. Ja pole võimalustki, et mõni sellest tuntud-teada külmamaalt pärit inimene kurdaks pikale veninud kuumalaine üle, isegi kui haiglate EMO-saalid täituvad kanderaamidega, millel lebavad higist nõrguvad vanaprouad, kes suruvad meelekohtadele kiiresti sulavaid jääkuubikuid.

Tellijale

Eestlaste ettevõtlikkusel ei ole piire. Minu naaber, nii kolmekümnene naisterahvas, saeb puid peaaegu südaööni välja, tagant kihutamas vaieldamatult juba kaasa sündinud iha jõuda sellega ühele poole, enne kui lumi taas maha sajab. Kell kuus hommikul hakkab naaber muru niitma – või puid saagima. Raske on vahet teha, kuigi olen püüdnud harjutada kõrva eri masinate hääli ära tundma.

Mina samal ajal ei suuda üldse midagi teha. Ma ei suuda lugeda, ei suuda kirjutada, vaevu suudan mõelda. Minu unenäod on kui lapitekk, koosnedes primitiivsetest tungidest, kummastavatest süžeepööretest, draamast ja pinevusest. Ärkvelolekut ei saa pidada kuigi palju vähem veidraks. Vaid mõne päeva eest sattusin Pärnus promenaadil kokku kahe mehega, kes liikusid edasi jalgratta seljas, ühel peas kummist Putini, teisel Trumpi mask, ja kaasas olevast kõlarist rõkkas Kukerpillide «Pole sul tarvis teada». Jah, seesama kõigile teada kantrilugu toreda refrääniga: «Pole sul tarvis teada, mida ma teen!»

06.04.2020 07.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto