Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (14) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (3) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (2) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (3) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Lai valikuvõimalus meelitab üha rohkem noori Eestisse vahetusaastale

4 min lugemist
Vahetusõpilased tervitasid mullu Argentinast saabunud Sofia Barriat. FOTO: Renate Eensalu

Aina sagedamaks muutuvad õpilasvahetused toovad ka tänavu uueks kooliaastaks Eestisse üle poolesaja vahetusõpilase nii Euroopast, Aasiast, Austraaliast, Ameerikast, Kanadast kui ka Ladina-Ameerikast. Organisatsioone, mille kaudu Eesti noored välismaale õppima lähevad, on hulgaliselt, kuid neid, kes ka õpilasi Eestisse vastu võtavad, on märksa vähem. Suurimaks niisuguseks on mittetulundusühing YFU Eesti, kes tänavu augustis tervitab Eestis 38 vahetusõpilast kõigist maailma nurkadest.

Tellijale

Tartu linna asuvad elama viis õpilast, kes on pärit Taist, Jaapanist, Šveitsist ja Saksamaalt. Ülenurmes on endale kodu leidnud veel üks Tai neiu, kaks sakslannat kolivad Lähtele ja üks jaapanlanna Rõngu. Jõgevale kolib üks Saksa neiu ning Palamusel hakkab elama hispaanlanna.

YFU Eesti sissetulevate õpilaste programmi juht Diina Tuulik rääkis, et pole veel nii suure õpilaste hulgaga harjunud.

28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto