Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Aimar Altosaar: millest tuleb ettevõtjate võõrtööjõu-armastus?

4 min lugemist
Aimar Altosaar FOTO: Erakogu

Arvamus, et me saame oma hõivatute määra suurendada võõrtööliste massilise sissetoomise teel, on eksitav, kirjutab sotsioloog Aimar Altosaar.

Tellijale

Kaubandus-tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman ütles Postimehe ajakirjanikule vastates: «Paaril viimasel aastal pole elanikkond vähenenud, aga ta vananeb. Seetõttu on töötajate reguleeritud sisseränne möödapääsmatu. /.../ Vajame kordades rohkem võõrtöölisi, kui praegu siia tuleb.» (PM 01.08)

Äripäeva tööstuslisa juulikuu numbris kirjutas Indrek Leevald: «Eesti demograafiline olukord läheb kahjuks järjest kurvemaks. Tööjõuturult lahkub igal aastal rohkem inimesi, kui sinna siseneb. See omakorda tähendab, et välistööjõule pole alternatiivi.» Samas numbris kirjutas Pille Room, et kuigi see paljudele ei meeldi, tuleb maa täita kas laste või võõrtööjõuga. Ta lisas, see on «kurb tõsiasi, et eestlased lapsi ei taha ja välismaalaste kvoot sai selleks aastaks täis juba märtsis.»

06.08.2018 08.08.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto