Sisukord
Kultuur
Tänane leht
20.10.2020
ANALÜÜS ⟩ ANALÜÜS. Väärtuskriis valitsuses: Keskerakond ja EKRE lõid teineteisel hambad kurku (58) Eesti Eesti lühiuudised LGBT ühingu juht: valitsus kiusab oma inimesi (57) Eesti vanim tegevajakirjanik läks pensionile Hundid võtsid lambapidamise isu Selle aasta tapmiste arv ehmatas eksperte (2) Majandus Kas saab raha või ei saa: riigikohus paneb pensionireformi paika (13) Majanduse lühiuudised Hiina majandus saavutas jõudsa kasvu Olympic nõuab Trigonilt enam kui 16 miljoni euro hüvitamist Joe Biden lubab suurkorporatsioonidele ja rikastele maksutõusu Välismaa Aastaid kestnud ahistamine kukutas Taani võimupartei asejuhi (1) Välismaa lühiuudised Hispaania kohtunikud muretsevad õigussüsteemi politiseerituse pärast Peruust avastati 2000 aastat vana kassipilt Põhja-Korea vanglates vohab piinamine ja vägistamine (1) Arvamus Juhtkiri ⟩ Sõna loob kõik (9) Henry Lääne: seksismisüüdistus, mis ei pea paika Aino Järvesoo – naine, kes hoolis Eestist Urmas Viilma: erimeelsustega ei saa vabandada armastuse puudumist (31) Karmo Tüür: Lenini mausoleumi taaskasutus Loretta Kruusimäe: nõiaring seoses puuetega inimestega (2) REGIONAALARENG ⟩ Tiit Terik, Jan Trei: võitlus omavalitsuste kopsakama rahakoti ja omatulu eest ei rauge REGIONAALARENG ⟩ Garri Raagmaa: omavalitsused kui Eesti riigi vaeslapsed Toomas Kiho: Balti paelad ja Soome sild Kultuur Lugu ajastust, mil õilis nägu oli lubamatu luksus Kultuur lühidalt Minu pisike päikene pingil oli katki Maailmamuusika täht peab Eestisse jõudmiseks läbima kadalipu (1) Sport Spordi lühiuudised Kas Eesti kergejõustiku lipulaeva seis on nii roosiline, nagu paistab? (1) Räim mõtleb Vuelta etapivõidust, Laas hakkab superstaari positsioonile vedama Maik-Kalev Kotsar leidis profikarjääri alustamiseks ideaalse paiga Tervis Tervise lühiuudised Professor selgitab, millised tunnused viitavad emakakaelavähile ja kuidas seda ennetada AK Minu pisike päikene pingil oli katki Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuum ilm sulatas «Kremli ööbikute» proovis näitleja jalatsid

1 min lugemist
Narvas proovide aegu sulanud jalatsid.  FOTO: Henry Griin

Tartu Uue Teatri proovid lavastusega «Kremli ööbikud» Narvas Kreenholmi manufaktuuris on jõudnud lõpusirgele ning lugu NSV Liidu muusikatööstusest ja selle särava tähe Jaak Joala saatusest tuleb peagi vaatajate ette, esietendus on reedel, 10. augustil. Kas proovides on ette tulnud ka tõrkeid?

Tellijale Tellijale

Kreenholmi manufaktuuris ei ole varem midagi seesugust suuremat tehtud. «See tähendab, et puudub vastav infrastruktuur, kõik tuleb leiutada,» ütles «Kremli ööbikute» dramaturg ja Tartu Uue Teatri loominguline juht Ivar Põllu. «Aga see polnud ju uudis, me oleme selleks ülesehituseks pikalt valmistunud. Võimekate alajuhtide ja koostööpartneritega on kõik üles kerkinud probleemid lahenenud.»

Proovide aegu on olnud väga palavad ilmad. «Kreenholmi saarel, ümberringi elektrijaama turbiinidesse suunatud Narva jõe kuiv säng, mõjub see eriti kuumalt,» lisas Põllu. «Näitlejad on kenasti päevitunud, ühed saapad sulasid maapinnaga kokku puutudes ära ning ühe kostüümi narmad muutsid päikese käes kiiresti värvi.»

19.10.2020 20.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto