Sisukord
Kultuur
Postimees
04.07.2020
Eesti Skulskaja anonüümsusetus tõi tagasilöögi (35) Peaminister tänas kriisi lahendada aidanud inimesi Helme palkas rahapesu asjas appi FBI ja Interpoli eksjuhid Khalilovi auto jäi kord politseile tabamatuks (1) Eesti lühiuudised Tõenäosus Eestis jackpot võita on neli protsenti Patarei hoov avatakse peagi rahvale Majandus Börsidel oli poolaasta, millist pole varem nähtud Mari poolaasta jäi negatiivseks Merenduse lühiuudised Välismaa Macron asendas populaarse peaministri tundmatu ametnikuga Covid-19 ravimi tootja lõikab pandeemiast suurt kasu Välismaa lühiuudised Hongkongi vabadus hävitati üleöö Seletamatu massisurm räsib Aafrika suurimat elevantide populatsiooni Arvamus Juhtkiri: vaktsiinisabas on miljardid inimesed (1) Ülle Harju: Lenin, lõbunaine ja anastussammas (8) Parketikõlblikum, vaoshoitum ja mõõdukam? (8) Raske pea tõstab tüli Meie mees akadeemias (1) Alternatiiv lombakale demokraatiale (2) Sport Eestimaale tiiru peale tegev suusahunt: tahan ala rahvale taas lähemale tuua Kosmonaudid, poliitikud ja sportlased ehk Kelle järgi nimetatakse sporditrofeesid? Spordi lühiuudised Jaanus Kriiski kolumn. Spordi sotsiaalne roll ehk Maarjamäe jalgpallihalli tegelik võimalus Merendus Hara purjenoored seilasid Eesti tippu Merenduse lühiuudised Arter Peeter Mardna: arstina ei saa töötada, arst peab olema (4) Mõelge hoolega, enne kui sportides elu ohtu seate! Onu Bella on paradiisis. Kus on tema pärand? Unistus igavesest elust (2) Pakri saarte ilu pole nõrkadele (1) Soovid kodus süüa nagu restoranis? Külva salatit ka juulis (1) Ootamatult lahe Jazz. Sõiduproov, kus selgub, kui väike saab olla kütusekulu Megamonitor Philipsilt (5) Bikiinimood – paljam kui kunagi varem! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuum ilm sulatas «Kremli ööbikute» proovis näitleja jalatsid

1 min lugemist
Narvas proovide aegu sulanud jalatsid.  FOTO: Henry Griin

Tartu Uue Teatri proovid lavastusega «Kremli ööbikud» Narvas Kreenholmi manufaktuuris on jõudnud lõpusirgele ning lugu NSV Liidu muusikatööstusest ja selle särava tähe Jaak Joala saatusest tuleb peagi vaatajate ette, esietendus on reedel, 10. augustil. Kas proovides on ette tulnud ka tõrkeid?

Tellijale Tellijale

Kreenholmi manufaktuuris ei ole varem midagi seesugust suuremat tehtud. «See tähendab, et puudub vastav infrastruktuur, kõik tuleb leiutada,» ütles «Kremli ööbikute» dramaturg ja Tartu Uue Teatri loominguline juht Ivar Põllu. «Aga see polnud ju uudis, me oleme selleks ülesehituseks pikalt valmistunud. Võimekate alajuhtide ja koostööpartneritega on kõik üles kerkinud probleemid lahenenud.»

Proovide aegu on olnud väga palavad ilmad. «Kreenholmi saarel, ümberringi elektrijaama turbiinidesse suunatud Narva jõe kuiv säng, mõjub see eriti kuumalt,» lisas Põllu. «Näitlejad on kenasti päevitunud, ühed saapad sulasid maapinnaga kokku puutudes ära ning ühe kostüümi narmad muutsid päikese käes kiiresti värvi.»

03.07.2020 05.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto