Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
28.09.2020
Pretsedenditu praktika õigusloomes Eesti Võru linna kahe suurema kooli direktorid nakatusid koroonaviirusega Riik küsib õppuritelt endiselt krooniaja intressi Eesti lühiuudised Eesti suurim puitmaja läheb oksjonile Isamaa uus rakuke valis juhatuse Ossipenko pääses Repinski abiga taas pumba juurde Majandus Vana kooli ettevõtjatel on Kunda tsemenditehasega salaplaan Majanduse lühiuudised ELi riigid hüvitavad ravimifirmale koroonavaktsiini võimalike kõrvalmõjude kulu Peugeot ja Fiat püüavad veenda ELi konkurentsiametnikke Välismaa Eestlased jäid maailma karmimate koroonapiirangute lõksu Mägi-Karabahhis puhkesid lahingud Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: jälle see tuumajaam (1) Toomas Kask: vihakõne – kas Eesti seadustest ei piisa? Hallar Meybaum: Ida-Virumaa rohepööre Tiit Terik: jõuka pealinna vajadused Joel Kukemelk: kui pensionist enam ei piisa… Kai Rimmel: roheline tuli riiklikule investeerimispangale! Liis Lipre-Järma: iga toetusavaldus loeb Olev Remsu: antiigist pärit euroopalikud väärtused peavad jääma (1) HARIDUS JA TEADUS ⟩ Taneli Kylätasku: koroonaviirus tõi meid T-ristmikule HARIDUS JA TEADUS ⟩ Tiiu Kuurme: apokalüpsise vältimisest HARIDUS JA TEADUS ⟩ Mihkel Kunnus: laste ette valmistamine tuleviku puudumiseks Kultuur Veiko Õunpuul on tänavakakleja karisma Krimiromaani kvaliteedinäitajaks on lugejale antud valevihjete veenvus Armastus keskööpäikese viimaste kiirte all Sport Kanepi tõestas taas oma väärtust, Kontaveiti tabas õnnetu saatus Venemaal raskustesse sattunud Jüri Vipsi tulevik on lahtine Bottas võitis kokkumänguhõngulise Venemaa GP Kalev/Cramo alustas Ühisliiga hooaega «ilusa kaotusega» Eva-Lotta Kiibus sai Saksamaal esimese suure võidu Spordi lühiuudised Tartu Asfalditehaste hais ajas elanikud öökima ja kassid oksendama Ain Raal ja Daisy Volmer: keegi pole veel tänanud apteekreid. Aeg on püstitada ausammas Vambola Paavo: Tartu liikluse umbsõlmed ootavad kiiret lahtiharutamist Põneva ajalooga majas tuli põranda alt välja revolver Eesti suurim puitmaja läheb oksjonile (1) Tartu lühiuudised Pool EMO parklast läheb lastehaigla ehituse tõttu tänasest kinni Välistudengid maadlevad reisipiirangute ja e-õppega Elleri muusikakool saab naabriks kaks väikest kortermaja Tammeka naiskonna kapten astus jalgpallikarjääris suure sammu edasi Sulgpallur Kati-Kreet Marran aitas Prantsusmaa klubi võidule Meelelahutus Koomiks Sudoku

Armastusfilmide festivali avab suurejooneline kontsert

3 min lugemist
Tänavusel Tartuffil saab vaadata muude filmide hulgas ka mainekal Berliini filmifestivalil linastunud mängufilmi «Adam». See on lugu kuulmispuudega noormehest, keda elu just eriti ei hellita. FOTO: stseen filmist

Sel aastal aset leidev armastusfilmide festival Tartuff toob 13.–18. augustini Raekoja platsil hiigelekraanile 14 filmi. Festival algab suure filmikontserdiga, millel Eesti filmide kaadrid kohtuvad ja sulanduvad koorimuusikaga. Kohale saabuvad mitmed põnevad väliskülalised, festivali ühisnimetaja on kirjandus ning seetõttu näidatakse ka Astrid Lindgreni ja Oscar Wilde’i eluloofilmi.

Tellijale Tellijale

Eesti filmikaadritega visualiseeritud suurejoonelisel kontserdil «Põhjavaim. Eesti filmi maastikud» astub 13. augustil kell 22 Raekoja platsil lavale 400 Tartumaa lauljat, kes esitavad tuntud kodumaiseid kooripalu. «Kuidas kõlaks Eesti koorimuusika klassika, kui neid laule lauldaks metsades, mere ääres, rabades või siis Eesti filmi märgilistel maastikel ja ekraanilt tuttavates keskkondades,» arutles visuaalse osa looja ja monteerija Jaak Kilmi. «Meie eesmärk on avada laulude tähendusi filmikeele kaudu ning luua pildi ja muusika vahel uusi seoseid.»

Kontserdi muusikajuht on Küllike Joosing ja videokunstnik Alyona Movko. Ligi tunnisel kontserdil kõlab Cyrillus Kreegi, Evald Aava, Villem Kapi, Mart Saare, Gustav Ernesaksa, Veljo Tormise, Olav Ehala, Pärt Uusbergi ja teiste heliloojate muusika. Näha saab ligemale 70 linateose katkendeid, aga ka vaatajatele seni tundmatuid unenäolisi maastikke, mida ei kuvata ainult ekraanile, vaid ka ümbritsevatele hoonetele. Kontserdil osaleb 13 koori.

26.09.2020 28.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto