Sisukord
Majandus
Postimees

Riigikohus pani võimsale tuulepargile pidurit

4 min lugemist
  • Euroopa ühe võimsama tuulepargi planeerimisel jäid vajalikud uuringud tegemata.
  • See ei ole takistanud edasisi samme.
  • Riigikohtu eilne lahend on laiemalt praktikat muutev.
  • ASile Nelja Energia tuli see halva üllatusena.
Tuulepargid WWW FOTO: P M FOTO: P M

Riik lubab Hiiumaa merre suurt tuuleparki ilma, et oleks selle mõju keskkonnale täpselt analüüsinud, leiab riigikohus värskes otsuses.

Tellijale Tellijale

«Minu seitsme riigikohtuaasta staaži juures on see üks keerukamaid lahendeid, paljude detailide ja keerukate küsimustega,» nentis eile päeval riigikohtunik Ivo Pilving.

Jutt käib Hiiu maavanema 2016. aastal kehtestatud mereplaneeringust. Seal on maha märgitud alad meres, kuhu võiks rajada tuulepargid. See kooskõlastati toona ministeeriumite, ametite ja omavalitsustega. Lisaks telliti keskkonnamõju strateegiline hindamine, mille kiitis heaks keskkonnaamet. Näiliselt kõik korrektne.

Ent sisuliselt ei tähendanud «strateegiline hindamine» muud kui ülevaadet juba tehtud vanadest uuringutest. Aruandeski nenditakse, et täpsemad uuringud tehakse tulevikus.

Samal ajal on eile kehtetuks tunnistatud planeeringuga juba edasi liigutud ja käib tuulepargi uus etapp ehk hoonestusloataotluse menetlus. Meretuulepargi tahab ehitada AS Nelja Energia, mille ostis mõned kuud tagasi Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green. Tehing läks maksma 493 miljonit eurot, mis teeb sellest Eesti suuruselt kolmanda müügitehingu.

08.08.2018 10.08.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto