Sisukord
Tarbija
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Enamik rendib liiga väikese peotelgi

4 min lugemist
  • Telgi rentimisel tuleb enda vajadused korralikult läbi mõelda
  • Peotelgi broneerimist ei tasu jätta viimasele minutile
Kuppeltelki saab kasutada lavakatusena. FOTO: Renārs Koris

Tüüpilisim viga peotelgi rentimisel on valearvestus telgi mõõdu ja inimeste arvu kõrvutamisel, teab Extrahaus OÜ müügijuht Mario Lerner. «Tellitakse ühe mõõduga telk, kuid hiljem kutsutakse nii palju külalisi, et kõik väga hästi ära ei mahu ja olemine võib minna piinlikult kitsaks,» rääkis ta.

Tellijale

Kui vanasti soovisid kliendid aiapeo katmiseks lihtsalt telki rentida, siis nüüd on valida suure moodultelgi, kaartelgi, läbipaistva telgi, klaasseintega telgi, star-telgi, pagoda-telgi, kuppeltelgi, täispuhutava telgi, easy-up- (pop-up-) telgi ja veel väga paljude telgitüüpide vahel, rääkis peoinventari müüva ja välja rentiva ettevõtte Funrent OÜ tegevjuht Rauno Viljarand. Iga telgitüüp on ise hinnaga.

Kõike soodsamad on Viljaranna sõnul easy-up-telgid ja klassikalised peotelgid. «Kuid moodultelk, kaartelk ja üritusetelk on mitu korda kallimad,» lausus ta. Nii piisab Viljaranna sõnul vähemate külalistega tagasihoidlikuma eelarvega aiapeole täiesti vabalt lihtsam ja soodsam aia- või peotelk. «Oma eesmärgi – katus peo kohal – täidavad nad ju kõik,» lubas ta. Avalikele üritustele ta aga kohe kindlasti selliseid lihtsamaid ja soodsamaid peotelke ei soovitaks.

10.08.2018 13.08.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto