Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Heljo Pikhof: tõele tuleb silma vaadata

2 min lugemist
Heljo Pikhof FOTO: Mihkel Maripuu

Tõsiasja, et meie rahvastik vananeb, ei saa kuidagi seletada lähenevate valimistega. Ega ka SDE tahtmisega ettevõtlike inimeste teenitud raha ümber jagada, et (vanematele) valijatele mett moka peale määrida, nagu mitmed oponendid on meedias väitnud.

Tellijale

Samuti pakub vähe lohutust teadmine, et sündimus väheneb ja eakaid saab aina rohkem kõikjal Vanas Maailmas. Vähe sellest, et Eesti rahvastik vananeb kiiremini kui mujal Euroopas, meil käib sellega kaasas ka vanemaealiste vaesumine. Euroopa Komisjoni iga-aastane raport ütleb mitmendat korda: vaesuspiirile langevate üle 65-aastaste eakate osakaal – 41,4 protsenti – on meil ELi keskmisest (18,3 protsenti) enam kui kaks korda suurem.

Ühiskonna hool tuleb suunata sellele, kuidas – mitte kas – suurendada inimeste sotsiaalset kindlustatust. Kõige rohkem on raha juurde vaja pensionisüsteemi, pikaajalistesse hooldusteenustesse ja ka töövõimetushüvitisteks.

11.08.2018 14.08.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto