Sisukord
Majandus
Tänane leht

POSTIMEHE INTERVJUU Marek Helm: poliitikasse on vaja värsket liidrite põlvkonda

6 min lugemist
  • Poliitikas on vähe neid, kes julgeksid riskida
  • Riigijuhtimist tuleks jõuliselt reformida
Nortali Pärsia lahe Araabia riikide ja Aafrika piirkonnajuht Marek Helm ostis neil päevil lennupileti Tallinna ja tagasi. Juba mõnda aega tähendab «tagasi» tema jaoks mitte enam Tallinna, vaid Muscatit. FOTO: Konstantin Sednev

Nortalile olulise piirkonna juhiks tõusnud Marek Helm näeb poliitikas suurt vajadust värske visiooniga tugevate liidrite järele, kes teeksid Eesti jälle milleski maailma parimaks. Pikaaegse riigi heaks töötamise, muuhulgas maksuameti juhtimise kogemusega Helmi sõnul on väga tähtis, et Eestil oleks midagi, millega maailmas eristuda, sest e-edulool igavesti liugu lasta ei saa.

Tellijale Tellijale

Teist sai äsja Nortali Pärsia lahe Araabia riikide ja Aafrika piirkonnajuht. Olite seni samas kandis Nortali riigirahanduse valdkonnajuht. Mis nüüd muutub?

Seni peamiselt nõustasin, aga nüüd olen Nortali kohaliku tütarettevõtte juht. See kõlab geograafiliselt võib-olla väga suurena, aga Aafrikas on meil praegu vaid kaks projekti: üks Nigeerias ja teine Botswanas.

Kas see tähendab, et Nortalil on mingid uued suured plaanid seal kandis?

Eks ikka, jah. Meil on seal ju meeskond kohapeal olemas. Kui teeme seal IT-projekte ja aitame valitsusasutustel e-teenuseid juurutada, siis eks me samal ajal vaatame ka edasi.

11.08.2018 14.08.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto