Sisukord
Eesti
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (2) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (2) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (2) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Endine kohtunik Leo Kunman: prokuratuuri üle puudub järelevalve

12 min lugemist
  • Endise kohtuniku Leo Kunmani sõnul oli tema kriminaalasi prokuratuuri kättemaks.
  • Tema arvates ootasid uurimisasutuse talt koostööd.
  • Perling: nii räige isiklik rünnak teeb mind nõutuks ja kurvaks.
Лео Кунман. FOTO: Tanel Meos/Ekspress Meedia

Eesti kõige vastuolulisem õigusemõistja, endine Harju maakohtu kohtunik Leo Kunman alustas täpselt nädal tagasi pensionipõlve. Tema 24 aastat kestnud kohtunikukarjäär on ainulaadne, sest ta jõudis kriminaalasjas kohtu alla sattuda, teenida kolm distsiplinaarkaristust, aga seejuures mõista kohut siiski kuni 68-aastaseks saamiseni ehk hetkeni, kui seadus ei luba tal enam tööd teha. Omal nahal ja oma poegade kaudu kriminaaluurimist kogenud Kunman kritiseerib nüüd armutult prokuratuuri ja kaitsepolitseid.

Tellijale

Leo Kunman, töötasite üle 24 aasta kohtunikuna, aga esmaspäevast olete pensionil. Öelge, kas valisite omal ajal õige töö?

Minule see amet meeldis, eriti praktiline pool. See on ka üks väheseid asju, mis meeldis.

Mida te praktilise all silmas peate?

Seda, et kohtumenetluse käigus välja selgitada, kas inimene on süüdi või ei ole.

Kuidas see protsess teie jaoks 24 aastaga muutus?

Kõvasti muutus. Kui alustasin, siis kokkuleppe- ega lühimenetlust polnud. Nüüd on ligi 90 protsenti lühimenetlused, kokkulepped ja kiirmenetlused. Üldmenetlust on väga vähe.

28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto