Sisukord
Maailm
Postimees

Arvutimängud õpetasid lennukivarga õhus trikitama

3 min lugemist
  • Richard Russell palus varastatud lennukiga tiirutades lähedastelt vabandust.
  • Ühtlasi tunnistas mees, et ilmselt tal paar kruvi logisevad.
  • Töö tõttu oli tal õigus lennuväljal seisnud lennukitele ligi pääseda.
  • Lennufirma peab nüüd kaaluma, kas ohutusreeglid vajavad muutmist.
Richard Russell, hüüdnimega Beebo, kaadril videost, mille ta postitas oma Youtube’i kanalisse. Seattle’i lennuväljalt reisilennuki varastanud mees kasutas hooldusalal tühjana seisnud õhusõidukisse pääsemiseks oma töötõendit. FOTO: HANDOUT/Reuters/Scanpix

Enne kui lennuväljatöötaja Richard Russell reede õhtul USA läänerannikult Seattle-Tacoma rahvusvaheliselt lennuväljalt varastatud õhusõidukiga alla kukkus ja surma sai, pidas ta maha pika vestluse lennukontrollikeskusega, kinnitades muuhulgas, et suudab reisilennukiga lennata, kuna on mänginud videomänge.

Tellijale Tellijale

Internetis avaldatud salvestistelt on kuulda, kuidas Russell vaheldumisi vaidleb lennukontrollikeskuse töötajaga ning otsib temalt abi, saades juhendust, kuidas tühja Horizon Airi reisilennukiga maanduda, vahendas CNN.

Vestluse kestel pöördub lennukontrollikeskuse töötaja ka ühe piloodi poole ja selgitab talle, kes Russell on: «Tundub, et Horizoni lennuväljatööta. Ta lihtsalt lendab praegu lennukiga ringi ja vajab selle kontrollimisel pisut abi.»

Seepeale kinnitab Russell aga, et ei vaja juhendamist: «Ei. Selles mõttes, et ma ei vaja eriti abi. Ma olen varem videomänge mänginud.»

11.08.2018 14.08.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto